Matka Kolumba
Piątek, 18 sierpnia 2017 r. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony | Piątek XX tygodnia okresu zwykłego

AKTUALNOŚCI

W święto św. Jacka siostry nowicjuszki złożyły I profesję zakonną.

S. M. Kinga i S. M. Anastazja po rocznym nowicjacie złożyły dziś pierwsze śluby zakonne.

Wczoraj 20:27 więcej »

Nowo obleczone w habit dominikański

Radujemy się faktem obłóczyn naszych sióstr Postulantek. Siostry otrzymały dziś habit dominikański i nowe imiona: S. M. Gaudia, S. M. Rita, S. M. Laura i S. M. Sandra. Rozpoczunają dziś nowicjat, czas przygotowania do ślubów zakonnych. Otaczamy Je modlitwą i wspieramy duchowo.

Przedwczoraj 09:33 więcej »

II Afrykański Kongres Młodzieży Dominikańskiej

W dniach 24-30 lipca 2017 r. odbył się w Yaounde - stolicy Kamerunu, II Afrykański Kongres Młodzieży Dominikańskiej. Przyjechały na niego delegacje z 8 krajów: Nigerii, Republiki Środkowej Afryki, Senegalu, Gabonu, Kenii, Zimbabwe, Rwandy i oczywiście Kamerunu, w tym młodzież z duszpasterstw prowadzonych przez nasze siostry w Yaounde i Garoua Boulai.

5 dni temu, 2017-08-12 więcej »

Wielka radość w Justice

W Uroczystość Świętego Dominika Siostra Marta Gawron odnowiła swoją profesję zakonną na trzy lata. Śluby odebrała w imieniu Matki Aleksandry Zaręby, Matka Helena Cempa, podczas Mszy Świętej, którą sprawował ksiądz Jan Reczek.

6 dni temu, 2017-08-12 więcej »

Śluby wieczyste

Uroczystość św. Ojca Dominika to dzień ślubów wieczystych w naszym zgromadzeniu. Cztery siostry: S. M. Sofia, S. M. Rachela, S. M. Łucja i S. M. Monika oddały się Panu Bogu na zawsze.
                            Bogu niech będą dzięki!

ponad tydzień temu, 2017-08-09 więcej »

Dla większej chwały Boga

W klasztorze wielowiejskim sześć sióstr odnowiło śluby zakonne. Razem z nimi wychwalamy Pana za dar ich życia, wiary i powołania do rodziny dominikańskiej.

ponad tydzień temu, 2017-08-07 więcej »

Odnowienie ślubów

W duchu wdzięczności za życie, wiarę i dar powołania zakonnego oraz łaskę odnowienia profesji zakonnej przez nasze siostry, które odnowiły dziś swoje śluby - przeżywamy cały dzień, wysławiając Pana za Jego Miłość, wierność i łaskę konsekracji.

ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-28 więcej »

25 lat Rycerstwa Niepokalanej w Wielowsi

„Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Niepokalanej”
                                Kard. August Hlond

ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-21 więcej »

JUBILEUSZOWO

Wielka radość w całym Zgromadzeniu, bo dziś dwanaście naszych sióstr świętowało jubileusze ślubów zakonnych, w macierzystym klasztorze, w Wielowsi. Dziś cały Zakon Dominikański wspomina też bł. Czesława OP.

ponad 2 tygodnie temu, 2017-07-20 więcej »

Ukazał się wakacyjny numer OKRUSZYNY

Zapraszamy do lektury. A w nim nie tylko o wakacjach, ale o poszukiwaniu życiowej perły, o radości, którą "zarażał" św. Dominik o najważniejszych wydarzeniach, bo własnie w czasie wakacji nasze siostry będą obleczone w dominikański habit, złożą I śluby, odnowią profesję, zaślubią się na wieki z Chrystusem i będą świętować jubileusze życia zakonnego. A także ZAPROSZENIE na rekolekcje!!!

2017-07-04 20:04 więcej »
1 [ 2 ] [ 3 ] ... [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] następna >>>

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone