Matka Kolumba
Wtorek, 23 stycznia 2018 r. imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy | Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy

AKTUALNOŚCI

Spotkanie Różańcowe z Siostrą Tadeą w parafii M.B. Pocieszeni w Poznaniu.

Kilka tygodni temu jedna pani z kółek różańcowych żaliła się, że tak trudno zachęcić nowe osoby do włączenia się do grona Żywego Różańca. S. Alojza zachęciła tę panią, aby Wspólnota zorganizowała spotkanie i zaprosiła na nie S. Tadeę, dominikankę, która w tej chwili przebywa w Rydzynie i bardzo prężnie rozwija tam Apostolstwo Żywego Różańca.

S. Tadea przyjęła zaproszenie i spotkanie odbyło się dnia 30.09.br w salce parafialnej. Przybyło kilkanaście osób, a także nasz Ks. Proboszcz Rafał Pierzchała i Ks. Piotr Michalak. Siostra podzieliła się z nami doświadczeniem modlitwy różańcowej z domu rodzinnego, życia zakonnego i na misjach w Kamerunie, gdzie pracowała 27 lat. Najwięcej czasu poświęciła na przekazaniu pracy z Kołem Różańcowym w Rydzynie, gdzie obecnie jest 21 Róż, a w sąsiedniej parafii w Dąbczu przez dwa lata , siostra utworzyła 8 Róż. Członkowie Żywego Różańca spotykają się w każdą 1-szą sobotę miesiąca na Mszy św., odmawiają Różaniec Wynagradzający, uczestniczą w rozmyślaniu, a następnie spotykają się na krótkim spotkaniu. S. Tadea zachęciła panie do zapoznania się z Konstytucją Różańca św. i do wprowadzenia proponowanych inicjatyw z tej Konstytucji np. odwiedzanie chorych, ofiary pieniężne na misje, na Msze św. za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca. S. Tadea odwiedza w parafii chorych i biedne rodziny i przy tej okazji zachęca ludzi do włączania się do grona Żywego Różańca. W najbliższą niedzielę Ks. Proboszcz w Rydzynie wygłosi kazanie o modlitwie różańcowej i zachęci ludzi do włączania się do grona Żywego Różańca, a kilka osób w zakrystii będzie nowych członków zapisywało do odpowiednich grup. Przy skromnym posiłku panie dzieliły się swoimi przeżyciami związanymi z różańcem, a jedna pani z wielkim wzruszeniem opowiedziała o swoim nawróceniu. Panie z naszego grona bardzo serdecznie dziękowały S. Tadei za przybycie, prosiły o modlitwę i by w przyszłości, podzieliła się znowu swoimi inicjatywami.

odsłon: 396 | aktualizowano: 2017-10-25 16:50 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone