Matka Kolumba
Niedziela, 21 stycznia 2018 r. imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory | II Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Agnieszki

AKTUALNOŚCI

W Uroczystość Objawienia Pańskiego - wieści w Kamerunu

Półkolonie w Garoua Boaulaï. W ostatnim tygodniu s. Nazaria zorganizowała kilkudniowe półkolonie dla dzieci objętych adopcją na odległość. Maluchy gromadziły się na naszej misji, a młodzież szkół średnich przygotowująca się w tym roku do egzaminów spotykała się w pobliskim collège. Miałyśmy 65 uczestników.

Każdy dzień zaczynał się wspólną modlitwą, a następnie zabawami, po których dzieci pracowały w poszczególnych grupach. W programie znalazły się korepetycje z języka francuskiego, angielskiego, matematyki oraz lekcje katechezy. Dzieci miały okazje rozwinąć talenty plastyczne (niektóre po raz pierwszy widziały plastelinę. Na koniec rozegraliśmy upragniony przez wszystkich mecz oraz obejrzeliśmy film o Bożym Narodzeniu. Każdego dnia przed pójściem do domu uczestnicy dostawali małe „co nieco”.
Z całego serca dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, fundacji „Mają przyszłość” za pomoc finansową w organizacji półkolonii oraz fundacji „Redeptoris Missio” za przesłane mydła, szczoteczki i pasty do zębów, którymi mogłyśmy obdarować dzieci na zakończenie.


odsłon: 378 | aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2018-01-06 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone