Matka Kolumba
Niedziela, 21 stycznia 2018 r. imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory | II Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Agnieszki

AKTUALNOŚCI

Wszyscy Święci spacerowali ulicami Nawojowej

Dobiega końca oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Ale w tym czasie na ulicach pojawiali się święci... Matka Boża, św. Józef, św. Franciszek z Asyżu, św. Rita, św. Faustyna, a nawet św. Maksymilian Kolbe w barwnym i radosnym korowodzie przeszli z domu bł. Julii Rodzińskiej w Nawojowej do tamtejszego kościoła w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych .

Barwny korowód świętych w Nawojowej tworzyło nieco ponad 100 dzieci. Dziewczynki, które lubią księżniczki, wybrały kreację m.in. świętej Królowej Jadwigi. Oryginalny był strój św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Maksymiliana czy św. Jana Pawła II. W gronie świętych nie zabrakło oczywiście kilku Maryjek i aniołków oraz dzieci z Fatimy.
Drogą święci i błogosławieni śpiewali piosenki i podrygiwali w rytm radosnej muzyki. W kościele modlitwę różańcową poprowadzili św. Dominik Savio, bł. Karolina Kózka, św. Tarsycjusz, bł. Julia Rodzińska i św. Jan Paweł II.
Po różańcu wywiązała się rozmowa ze świętymi:
- Kim jesteście?
- Świętymi?
- Skąd przybywacie?
- Z nieba!
- A jak jest w niebie?
- Fajnie!
- A dlaczego jest fajnie?
- Bo jest tam Bóg!
- A jaki jest Bóg?
- Tego nie da się powiedzieć…
Pozostaje mieć nadzieję, że odpowiedź na ostanie pytanie uzyskamy po śmierci, kiedy 1 listopada będzie także naszym świętem.
Siostry z Nawojowej

odsłon: 441 | aktualizowano: 2017-11-07 19:45 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone