Matka Kolumba
Wtorek, 23 stycznia 2018 r. imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy | Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy

AKTUALNOŚCI

Z dalekiej Syberii

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan-Ude na Syberii, 27–29 października odbyły się rekolekcje dla Fraterni Świeckich św. Dominika Zakonu Kaznodziejskiego, jak również dla tych, którzy interesują się duchowością dominikańską.

Rekolekcje prowadził o.Tomasz Wytrwał OP proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sankt Petersburgu. Podczas tych rekolekcji był czas na indywidualną modlitwę, podczas adoracji, była wspólna modlitwa brewiarzowa, rozmyślanie Słowa Bożego i Msza Święta. Podczas konferencji została przybliżona misja Fraterni Świeckich św. Dominika we współczesnym świecie, jak również zagadnienie - jak powinna wyglądać wspólnota braterska. W sobotę, 28 października, podczas wieczornej Mszy św. odbyło się przyjęcie Wiktorii do nowicjatu, która otrzymała imię siostra Katarzyna. Pozostali członkowie fraterni z wielką radością przyjęli siostrę Katarzynę. Natomiast 29 października, po rocznym nowicjacie, złożyli pierwszą profesję (czyli przyrzeczenia ); brat Stefan, brat Tomasz i siostra Tomasza. Poprze profesję zobowiązali się do życia z duchem św. Dominika i przepisami Reguły. Profesję przyjmowała s. Bernadetta Gratkowska OP, która jest odpowiedzialna za fraternię w Ulan -Ude.
Członkowie Fraterni dziękują Bogu za dar powołania do Zakonu Kaznodziejskiego.

s.Bernadetta

odsłon: 446 | aktualizowano: 2017-10-30 19:28 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone