Matka Kolumba
Wtorek, 23 stycznia 2018 r. imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy | Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy

2013

Biała Niżna pielgrzymuje

Dokąd pielgrzymowały nasze Siostry z Białej Niżnej??? Zapraszamy do lektury krótkiej relacji i do obejrzenia zdjęć dokumentujących te piękne chwile.

12 czerwca, we wspomnienie błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej, wybrałyśmy się na pielgrzymkę do Nawojowej, by w miejscu urodzenia Siostry Julii podziękować za dar życia, powołania i męczeńskiej śmierci, a tym samym prosić Dobrego Boga o dar kanonizacji naszej Błogosławionej.
Pielgrzymka odbyła się na dwie tury: Siostra Przełożona, nasze starsze Siostry i opiekunki w pierwszej turze, a w drugiej turze: Siostra Anna i Wspólnota Nowicjatu. Siostra Przełożona Miriana z Siostrami z Nawojowej bardzo gościnnie i serdecznie przyjęły pod swój dach pątników z Białej Niżnej.

Siostrom tak spodobała się pielgrzymka, że za tydzień, 19 czerwca, Siostra Przełożona zabrała nas na pielgrzymkę do Częstochowy, by u stóp Jasnogórskiej Pani zawierzyć wszystkie sprawy naszego Zgromadzenia, naszej Wspólnoty, naszych Rodzin i każdej Siostry. W zwiedzaniu Jasnej Góry pomogła nam Siostra Karolina, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

s. Oktawia

Nawojowa
Częstochowa
odsłon: 2232 | aktualizowano: 2013-07-21 15:11 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone