Matka Kolumba
Niedziela, 21 stycznia 2018 r. imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory | II Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Agnieszki

Archiwum

Bóg się rodzi!

Dzisiaj poznacie, że Pan przyjdzie, a rano ujrzycie Jego chwałę (poranna Liturgia Godzin z 24 grudnia)

Ta piękna obietnica dzisiejszej porannej Liturgii Godzin zapowiada wielkie rzeczy, które stają się naszym udziałem. Bóg się rodzi! To nie „zimowe święta” ani „szczególny czas refleksji”, jak chcieliby niektórzy. To Boże Narodzenie. To Bóg stał się Człowiekiem. Oby to wydarzenie nigdy nam nie spowszedniało!


Życzymy, by czas świąteczny był pełen pokoju i radości serca. Życzymy głębi zdumienia i świeżości zachwytu nad niepojętą Tajemnicą Miłości Boga do nas. Niech blask Betlejemskiej Gwiazdy wskazuje drogę i rozprasza wszelki mrok, pomagając przezwyciężać trudy i troski codzienności. Dobry Bóg niech błogosławi i przemienia serca, jak przemienił serca pasterzy, mędrców i tylu, tylu innych…

Z kazania św. Augustyna, biskupa
Prawda z ziemi wyrosła, a sprawiedliwość z nieba spojrzała

   Przebudź się, człowiecze: dla ciebie Bóg stał się człowiekiem! "Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus". Dla ciebie, powtarzam, Bóg stał się człowiekiem.
   Umarłbyś na wieki, gdyby On nie narodził się w czasie. Przenigdy nie byłbyś wyzwolony z ciała grzechu, gdyby On nie przyjął ciała, podobnego do ciała grzechu. Byłbyś skazany na niemiłosierną wieczność, gdyby Bóg nie okazał ci wiecznego miłosierdzia. Nie byłbyś przywrócony życiu, gdyby On nie poddał się dobrowolnie prawu śmierci. Bez Jego pomocy byłbyś zgubiony, zginąłbyś, gdyby nie przyszedł.
  Świętujmy więc z radością nadejście naszego zbawienia i odkupienia. Świętujmy dzień uroczysty, w którym Ten, co sam jest jedynym i wiekuistym dniem Ojca, zechciał zstąpić w krótki i przemijający dzień doczesności. On "stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, aby jak to napisano, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi". (…)
   Radujmy się więc dostąpiwszy takiej łaski, a świadectwo sumienia niech będzie naszą chlubą; a wtedy będziemy się chlubili w Panu, a nie w sobie: Jest bowiem powiedziane: "Ty jesteś moją chwałą, Ty głowę mą wznosisz". Czy mógł nam Pan okazać większą łaskę? Swojego Jedynego Syna uczynił Synem Człowieczym, a synów ludzkich uczynił synami Bożymi.

odsłon: 2024 | aktualizowano: 2012-01-19 21:29 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone