Matka Kolumba
Wtorek, 23 stycznia 2018 r. imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy | Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy

BŁ. JULIA RODZIŃSKA

Pliki do pobrania

Dziękczynienie w Mielżynie

21 lutego Ksiądz Prymas przewodniczył uroczystościom dziękczynnym za dar życia i świadectwo męczeństwa naszej Błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej w Mielżynie.

W homilii przypomniał, że Mielżyn był pierwszą placówką, na którą Siostra Julia została posłana po złożeniu pierwszych ślubów w Zgromadzeniu. Był rok 1919 i Siostry organizowały Zakład dla sierot powojennych. Ksiądz Prymas zwrócił uwagę, że bł. Siostra Julia była "niezwykłym świadkiem miłości. To miłość pozwoliła jej odczytać drogę powołania zakonnego i miłość prowadziła ją poprzez wszystkie lata szczególnej posługi nauczycielki i wychowawczyni". Ta miłość – kontynuował – towarzyszyła jej także w ostatnich, najtrudniejszych stacjach ziemskiej drogi w obozie koncentracyjnym w Stutthofie k. Gdańska, gdzie służyła chorym na tyfus i gdzie 20 lutego 1945 roku oddała życie za Chrystusa.

Po Mszy św. nasza Siostra Justyna Dombek przybliżyła zebranym zagadnienie aktualności postaci naszej Błogosławionej Współsiostry, a zwieńczeniem sobotniego dziękczynienia było piękne, pełne wymownej symboliki przedstawienie o bł. Julii, przygotowane przez Siostrę Benedyktę z udziałem podopiecznych DPS i wolontariuszy.

Relację i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć również na stronie www.prymaspolski.pl 

odsłon: 1663 | aktualizowano: 2015-03-06 15:12 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone