Matka Kolumba
Wtorek, 23 stycznia 2018 r. imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy | Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy

BŁ. JULIA RODZIŃSKA

Dziękczynienie w Nawojowej

21 lutego 2015 roku w Nawojowej w rodzinnej miejscowości bł. Juli Rodzińskiej odbyły się uroczystości upamiętniające życie i męczeńską śmierć s. Julii.

Centralnym punktem obchodów była uroczysta Msza św. odprawiona pod przewodnictwem ks. prał. Jerzego Jurkiewicza, kustosza Sanktuarium Przemienienia Pańskiego z Nowego Sącza i bazyliki św. Małgorzaty, który wygłosił też homilię. Koncelebrowali ją proboszcz parafii i kapłani pochodzący z Nawojowej. Razem z parafianami modliły się siostry dominikanki z okolicznych domów.

W homilii Ksiądz Prałat Jerzy Jurkiewicz powiedział „Ofiara bł. Siostry Julii, którą złożyła, jest znakiem heroicznej wiary gotowej oddać życie za drugiego człowieka. Jest także znakiem miłości, którą przekazała swoim czynem więźniom, którzy w tym strasznym miejscu, jakim był obóz w Stutthofie, stracili wiarę w miłość”.

Eucharystię poprzedziło piękne i pełne zadumy misterium o bł. Julii, które w kilku scenach przeniosło nas bardzo blisko życia i chwil pobytu w obozie naszej siostry Julii Rodzińskiej. Misterium zostało przygotowane przez młodzież z Parafialnej Grupy Apostolskiej i dzieci pod opieką s. Julietty.

Relację i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć również na stronie www.tarnow.gosc.pl

odsłon: 1790 | aktualizowano: 2015-03-06 15:12 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone