Matka Kolumba
Środa, 18 października 2017 r. imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza | Środa XXIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Łukasza Ewangelisty

Dni skupienia

Od października zapraszamy na dni skupienia do naszego klasztoru w Krakowie. Zaproszenie to kierujemy do dziewcząt uczących się w gimnazjum, szkole średniej, studiujących, pracujących lub nie, które pragną spędzić trochę czasu u boku Jezusa w zakonnej wspólnocie, pogłębić swoją wiarę lub zastanowić się nad wyborem życiowej drogi. 

Terminy spotkań w roku szkolnym i akademickim 2016/2017

* 13 – 16 kwietnia: TRIDUUM PASCHALNE

* 12 – 14 maja

*   9 – 11 czerwca: 
DNI WDZIĘCZNOŚCI

  

 

Podczas dni skupienia rozważamy Słowo Boże, jest możliwość uczestniczenia w modlitwach naszej wspólnoty, zależnie od potrzeby służymy Ci także rozmową. Opłatę za pobyt stanowi ofiara pieniężna. Trzeba przywieźć ze sobą śpiwór lub bieliznę pościelową.

Rozpoczęcie skupienia w piątek o godz. 17.00;
Zakończenie w niedziele, około godz. 14.00

Na Dni Wdzięczności zapraszamy dziewczęta, które w tym roku skończą naukę w szkole średniej lub na studiach i chcą za ten czas podziękować Panu Bogu. W tym samym czasie odbędą się Dni Powołaniowe dla dziewcząt pragnących pójść drogą powołania zakonnego.

Serdecznie zapraszamy.

Udział w dnia skupienia należy zgłaszać do S. Rozalii, najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem.


Dojazd do klasztoru w Krakowie: Od dworca Głównego, zarówno PKP jak i PKS, najlepiej dojechać autobusem nr 192 kierunek: CHEŁM.
Przystanek znajduje się na dolnej płycie dworca PKS (dworzec Główny Wschód) obok ruchomych schodów, który jest obok dworca PKP. Czas dojazdu do nas: ok. 20-30 minut. Trzeba wysiąść na drugim przystanku przy al. Kasztanowej, przystanek nosi nazwę Kopalina i jest to przystanek na żądanie, po lewej stronie jest nasz klasztor. Wejście od ul. Kopalina.

odsłon: 880 | aktualizowano: 2017-04-06 13:38 |

Zgromadzenie Sióstr
św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków tel. (0-12) 4252405
domgen@dominikanki.pl

© 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone