parallax background

Bal Wszystkich Świętych

6 listopada, 2018
Święci w zasięgu – Matka Boża Płacząca
5 listopada, 2018
Listopadowe Czuwanie w Białej Niżnej
6 listopada, 2018
Święci w zasięgu – Matka Boża Płacząca
5 listopada, 2018
Listopadowe Czuwanie w Białej Niżnej
6 listopada, 2018

W Nawojowej i Białej Niżnej balowali Wszyscy Święci.

Nawojowa

Tak jak w zeszłym roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych na ulicach Nawojowej pojawili się liczni świeci i błogosławieni.

Matka Boża, św. Józef, bł. Julia, św. Franciszek z Asyżu, św. Rita, św. Faustyna, a nawet bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Dominik Savio i wielu, wielu innych mieszkańców nieba przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych przeszło w radosnej i barwnej procesji od domu bł. Julii Rodzińskiej do kościoła.

Tradycyjnie pojawiło się kilka aniołków i oczywiście św. Jan Paweł II. Nie zabrakło także św. Mikołaja, bł. Karoliny Kózkówny, dzieci z Fatimy i św. Jadwigi Królowej. W kościele dzieci odmówiły różaniec, którego rozważania poświecone były osobie i życiu św. Stanisława Kostki. Po wspólnej modlitwie i śpiewie animowanym przez scholkę święci i błogosławieni udali się do szkoły gdzie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Były tańce, gry i zabawy oraz konkursy i słodki poczęstunek.

 

 
Biała Niżna

29 października naszą szkołę w Białej Niżnej odwiedzili święci. Kogo tam nie było?
Matka Teresa z Kalkuty, Róża z Limy, Rita, Franciszek z Asyżu, Florian, dzieci z Fatimy, Jadwiga, Stasiu Kostka, Karolina Kózkówna, ks. Jerzy Popiełuszko, Jan Kanty, Jan Paweł II oraz kolorowe zastępy aniołów.

Zabawę rozpoczął Polonez, przygotowany przez młodzież z Gimnazjum, do którego dołączyli wszyscy zebrani. Radości nie było końca. Uśmiechy na twarzach „wszystkich świętych” były żywym świadectwem, że warto każdego dnia dążyć do świętości.

Po skończonej zabawie „orszak świętych” udał się do kościoła parafialnego na nabożeństwo różańcowe.