parallax background

Spotkanie młodych w Kamerunie

12 grudnia, 2017
Półkolonie w Garoua Boaulaï
13 stycznia, 2018
Półkolonie w Garoua Boaulaï
13 stycznia, 2018

Pozdrawiamy z gorącego Garoua Boulai w Kamerunie. Właśnie zakończyła się sesja formacyjna, którą organizowałyśmy z s. Felicytą dla młodzieży należącej do duszpasterstwa dominikańskiego (JEDO) w naszym regionie.

Zgromadziła ona ponad 60 młodych z 7 wiosek (w zeszłym roku JEDO działało w 4 miejscowościach, dlatego cieszymy się, że młodzież z własnej inicjatywy postanowiła założyć wspólnoty w nowych miejscach).

Nasza sesja formacyjna odbyła się jednej z wiosek należącej do naszej parafii - w Bindiba i trwała od piątku do niedzieli. Wspólnie poznawaliśmy życie św. Dominika oglądając film "Lumen Ecclesia", zastanawialiśmy się nad potrzebą głębokiej wiary i osobistej relacji z Bogiem każdego, kto pragnie głosić innym Słowo Boże. Słuchaliśmy konferencji dotyczącej sakramentu pokuty i potrzeby ciągłego nawracania się. Następnie w uroczystej procesji za krzyżem, recytując różaniec i śpiewając pieśni, przeszliśmy przez centrum wioski. W tutejszym kościele rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której chętni mogli skorzystać z możliwości spowiedzi. Według programu adoracja miała trwać 30 minut, ale nie spodziewałyśmy się, że młodzież tak chętnie odpowie na zaproszenie do sakramentu pokuty! Spowiedź trwała nieustannie przez półtorej godziny! Następnie, pełni radości, uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Po wspólnym obiedzie (tradycyjny maniok z sosem i kawałkami mięsa) odbył się towarzyski mecz piłki nożnej, a wieczorem koncert, w którym każda wspólnota mogła zaprezentować przygotowany przez siebie repertuar. Niedzielny poranek poświęcony był sprawom organizacyjnym: przedstawieniem celu dominikańskiego duszpasterstwa młodzieży, zaprezentowaniem programu oraz materiałów, które można wykorzystać podczas spotkań we wspólnotach. Zostało wybrane biuro mające synchronizować i czuwać nad pracą JEDO w naszym regionie. Sesję zakończyliśmy uroczystą niedzielną Mszą Świętą, którą przeżywaliśmy wraz z tutejszą wspólnotą wiernych.

Cieszymy się, że coraz więcej młodych ludzi pragnie żyć duchowością dominikańską i wprowadzać w życie ideały św. Dominika. Polecamy ich Waszej modlitwie, by w trudach codzienności nieśli Dobrą Nowinę wszystkim, wszędzie i na wszelki sposób.

Siostra Nazaria Czernek OP, Garoua Boulai, Kamerun