parallax background

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia, 2018
Zmarła Siostra Felicja
7 grudnia, 2018
Mikołaj w Mielżynie
8 grudnia, 2018
Zmarła Siostra Felicja
7 grudnia, 2018
Mikołaj w Mielżynie
8 grudnia, 2018

Nieskalana, Nietknięta i czysta jesteś Maryjo, która stałaś się jaśniejącą bramą nieba niezawodną. O, Święta Matko, Chrystusowi najdroższa, przyjmij należny Tobie hymn pochwalny. Niech nasze dusze i ciała będą niewinne. Proszą Cię teraz usta i serca pokorne. Twe słodko brzmiące błaganie, niech nam zapewni łaskę na wieki. O, Najłaskawsza, Ty, któraś sama jedna pozostała nieskalana. (tekst XI-wiecznej modlitwy Inviolata)

Kościół sławi dziś Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W naszym Zgromadzeniu codziennie rano wyśpiewujemy pochwałę Jej czystości i niewinności. Szczególnie wpatrujemy się dzisiaj w Maryję i dziękujemy Bogu za to, że wybrał Ją na Matkę swojego Syna.

Maryja Niepokalana była szczególnie bliska Założycielce naszego Zgromadzenia, Słudze Bożej Matce Kolumbie Białeckiej. Pierwsza kaplica w domu macierzystym w Wielowsi została właśnie Jej poświęcona. Matka Boża otaczała swoją opieką wielowiejski klasztor w trudnych czasach wojen i różnych klęsk. Dziś prosimy szczególne, by czuwała każdą z nas i upraszała świętość życia.