parallax background

Rekolekcje w Ułan – Ude

20 października, 2020
Dzieci misyjne
20 października, 2020
Z kolędą misyjną w domu
22 grudnia, 2020
Dzieci misyjne
20 października, 2020
Z kolędą misyjną w domu
22 grudnia, 2020

Serdecznie pozdrawiamy z Syberii. W ostatnim tygodniu w naszej parafii w Ułan-Ude odbyły się rekolekcje dla członków Fraterni dominikańskiej i dla chętnych z parafii. Tematem tegorocznych rekolekcji była „Miłość”, którą wszystkim uczestnikom przybliżył o. Rafał Ciężkowski OP. Rekolekcje trwały trzy dni. Był to czas na indywidualną i wspólną modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego i wspólną Mszę Świętą, a przede wszystkim na braterskie spotkanie.

18 października, podczas uroczystej Mszy św. po rocznym nowicjacie pierwszą profesję (czyli przyrzeczenia) złożyła siostra Pija, natomiast brat Stefan, brat Tomasz i siostra Tomasza, złożyli wieczystą profesję. Profesję przyjmowała s. Bernadetta Gratkowska OP, która jest odpowiedzialna za fraternię w Ułan -Ude. Członkowie Fraterni dziękują Bogu za dar powołania do Zakonu Kaznodziejskiego i radość z udziału w jego dobrach duchowych.

Niedzielną Mszę św. poprzedził różaniec odmawiany przez dzieci, które włączyły się w światową inicjatywę „Milion dzieci modli się na różańcu” o pokój i zakończenie pandemii.

s. Bernadetta Gratkowska OP