Zmarła s. Benwenuta

27 kwietnia, 2024
Chrystus Zmartwychwstał!
31 marca, 2024
Przygotowanie do Ślubów Wieczystych
22 maja, 2024
Chrystus Zmartwychwstał!
31 marca, 2024
Przygotowanie do Ślubów Wieczystych
22 maja, 2024

27 kwietnia 2024 roku odeszła do Pana

Siostra Maria Benwenuta
Maria Pyzik

Siostra Benwenuta urodziła się 26 lutego 1928 roku w Ołpinach, w diecezji tarnowskiej. Do Zgromadzenia została przyjęta 30 lipca 1954 roku. Rok później rozpoczęła formację w nowicjacie, a po jej ukończeniu, 27 sierpnia 1956 roku złożyła pierwszą profesję. 27 sierpnia 1962 roku złożyła wieczystą profesję. 

W Zgromadzeniu służyła Chrystusowi jako kucharka, ogrodniczka oraz na gospodarstwie domowym w naszych domach: w Brunarach, Binczarowej, Ryglicach, Lipinkach, Bielinach, Jędrzejowie, Broniszewicach, Rydzynie i Wielowsi. 

Siostra była człowiekiem głębokiej wiary i modlitwy. Żywo interesowała się sprawami Zgromadzenia. Cechowała Ją pracowitość, obowiązkowość, poczucie humoru, kreatywność i otwartość na innych.

Od 2012 roku S. Benwenuta na stałe przebywała w Wielowsi. Tutaj dała się poznać jako osoba pełna radości, aktywnie włączając się w życie wspólnoty. Niemalże do końca swego życia uprawiała ogródek przy klasztorze Domu Macierzystego. W ostatnich miesiącach, wspierała Zgromadzenie modlitwą i cierpieniem. Większość czasu spędzała w kaplicy na modlitwie. 

Siostra Benwenuta przez ostatnie dwa tygodnie choroby, przy nieustannym towarzyszeniu przy Niej Sióstr, odchodziła do Pana. Zjednoczona z Krzyżem Chrystusa, zaopatrzona Sakramentami Świętymi, odeszła po wieczną nagrodę w naszym klasztorze w Wielowsi, w gronie modlących się Sióstr.

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyjmie naszą Siostrę do swego Królestwa i pozwoli cieszyć się chwałą nieba.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!