
Pokuta i pojednanie – przebaczenie z wysokości krzyża
13 marca, 2026
Zakończyłyśmy Jerycho
18 marca, 2026Siostra Katarzyna Teresa Janus urodziła się 13 września 1951 roku w Masłowie, w diecezji kieleckiej. Do Zgromadzenia została przyjęta 17 września 1967 roku. 26 sierpnia 1969 roku rozpoczęła formację w nowicjacie, a po jej ukończeniu, 27 sierpnia 1970 roku, złożyła pierwszą profesję. 7 sierpnia 1977 roku złożyła wieczystą profesję.
W Zgromadzeniu ofiarnie służyła Chrystusowi jako zakrystianka, wychowawczyni, organistka, kancelistka, kucharka oraz w posługach domowych w naszych klasztorach: w Budzowie, Mielżynie, Nozdrzcu, Warszawie (ul. Smolna i al. Jana Pawła II), Kielcach, Orzyszu, Warze, Jędrzejowie, Nawojowej, Lublinie i Rydzynie. Siostra, ciesząc się zaufaniem ze strony Zgromadzenia, kilkakrotnie pełniła posługę przełożonej w Orzyszu oraz Lublinie.
Bardzo ceniła łaskę powołania. Zawsze dzieliła się radością przyjaźni z Chrystusem. Cechowała ją miłość do Jezusa i Zgromadzenia, troska o wspólnotę, pracowitość i obowiązkowość. Miała ogromne poczucie humoru, głęboką pokorę, otwarte serce dla każdego człowieka, takt i szacunek. Mimo upływających lat zawsze była młodego ducha, zawsze z uśmiechem na twarzy. Była świadkiem niezłomnej wiary, człowiekiem modlitwy.
Siostra Katarzyna w ostatnich latach cierpliwie i pokornie znosiła dolegliwości ciężkiej choroby, wspierając Zgromadzenie modlitwą i cierpieniem. Ostatnie miesiące życia spędziła w domu błogosławionej Siostry Julii w Wielowsi. Mimo niepełnosprawności i cierpienia pokazywała, że życie przeżyte z Bogiem jest życiem szczęśliwym i spełnionym. Zawsze była wdzięczna za okazaną pomoc i wsparcie. Jej heroizm i pogoda ducha w cierpieniu były pięknym świadectwem. Według wielu Sióstr odeszła do Pana w opinii świętości. Odeszła do wieczności w godzinach przedpołudniowych, w gronie modlących się Sióstr. Dzień przed śmiercią uczestniczyła w Eucharystii w swoim pokoju.
Do zobaczenia w Niebie nasza Kochana Siostro.
- ????????????????????????????????????















