parallax background

Cel życia – świętość i niebo…?

1 listopada, 2021
Spotkanie z misjami
1 listopada, 2021
Korowód Świętych w Tyczynie
2 listopada, 2021
Spotkanie z misjami
1 listopada, 2021
Korowód Świętych w Tyczynie
2 listopada, 2021

Rozpoczęliśmy miesiąc listopad. Ciekawe jest to, że wraz z wchodzeniem w jesienną porę roku, pojawiają się święta, które jednoznacznie pokazują przemijanie, śmierć, pytania o niebo i świętość. Może warto w tych dniach przemyśleć właśnie ten temat.

"Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka?" Takie pytanie znajduje się w Księdze Hioba. Święty Paweł natomiast napisze do Tymoteusza: „Weź udział w trudach i przeciwnościach, jako wierny żołnierz Jezusa Chrystusa”. Każda walka ma swój cel, który jest zawsze taki sam – zwycięstwo. Jeżeli my na ziemi walczymy i całe życie jest nieustannym zmaganiem się ze światem, z szatanem i z ciałem, czyli własnymi słabościami, to, co jest naszym zwycięstwem ostatecznym?

Jasna prawa – życie wieczne z Chrystusem w Jego królestwie. W królestwie, w którym nie ma już walki, jest wieczne smakowanie zwycięstwa, jest pokój i radość, miłość i odpoczynek, szczęście i spełnienie.

Znając cel, którego pragniemy, łatwiej jest znosić trud walki, którą trzeba toczyć. Im bardziej znam i pragnę, tym bardziej dążę do celu i nie poddaję się w walce. "Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, który staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą." (1Kor 9, 24-25). Gdybyśmy zorganizowali zawody polegające na tym, kto szybciej wyjdzie na Giewont, a nagrodą było 10 tys. to zgłosiłoby się pół Zakopanego i część Nowego Targu…

Kultura dzisiejszego świata, bardzo mocno trzyma nas w doczesności. Liczy się to, co da mi szczęście tu i teraz, a przyszłość? – pożyjemy zobaczymy. A co dopiero wieczność, coś, czego nie da się doświadczyć rozumem, uczuciem, ciałem.

Wiara w Chrystusa, Ewangelia i Kościół Chrystusa mówią jasno, że celem życia na ziemi jest życie w niebie. To jest cel walki na ziemi.

Jeżeli niebo jest celem życia na ziemi, to jest też celem każdej części tego życia. Tego Wam życzę i o to będę się modlić w tym miesiącu.

s. Łucja Rado OP