Dla młodzieży

DNI SKUPIENIA

Czym są?
Od października zapraszamy na dni skupienia do naszego klasztoru w Krakowie. Zaproszenie to kierujemy do dziewcząt uczących się w gimnazjum, szkole średniej, studiujących, pracujących lub nie, które pragną spędzić trochę czasu u boku Jezusa w zakonnej wspólnocie, pogłębić swoją wiarę lub zastanowić się nad wyborem życiowej drogi.
Podczas dni skupienia rozważamy Słowo Boże, jest możliwość uczestniczenia w modlitwach naszej wspólnoty, zależnie od potrzeby służymy Ci także rozmową. Opłatę za pobyt stanowi ofiara pieniężna. Trzeba przywieźć ze sobą śpiwór lub bieliznę pościelową.
Rozpoczęcie skupienia w piątek o godz. 17.00;
Zakończenie w niedziele, około godz. 14.00
Na Dni Wdzięczności zapraszamy dziewczęta, które w tym roku skończą naukę w szkole średniej lub na studiach i chcą za ten czas podziękować Panu Bogu. W tym samym czasie odbędą się Dni Powołaniowe dla dziewcząt pragnących pójść drogą powołania zakonnego.
Kiedy?
01.06.2019 - XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000
07-09.06.2019 - Dni wdzięczności
Jak dojechać?
Dojazd do klasztoru w Krakowie: Od dworca Głównego, zarówno PKP jak i PKS, najlepiej dojechać autobusem nr 192 kierunek: CHEŁM.Przystanek znajduje się na dolnej płycie dworca PKS (dworzec Główny Wschód) obok ruchomych schodów, który jest obok dworca PKP. Czas dojazdu do nas: ok. 20-30 minut. Trzeba wysiąść na drugim przystanku przy al. Kasztanowej, przystanek nosi nazwę Kopalina i jest to przystanek na żądanie, po lewej stronie jest nasz klasztor. Wejście od ul. Kopalina.
Kontakt
s. Łucja
514 580 644
duszpowo@dominikanki.pl

Udział w dnia skupienia należy zgłaszać do S. Łucji najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem.

NOCNE CZUWANIA W BIAŁEJ NIŻNEJ

O co chodzi?
W pierwsze soboty miesiąca, od października do czerwca zapraszamy młodzież poszukującą ciszy i skupienia, pragnącą pogłębić lub odnowić swoją przyjaźń z Jezusem, zastanowić się nad swoim życiem lub po prostu być z Jezusem na nocne czuwania modlitewne do Białej Niżnej. Czuwanie rozpoczyna się o godz. 19:00 w sobotę, a kończy ok. godz. 3:30 w niedzielę, zależnie od waszych połączeń. W czasie nocy zawsze jest niedzielna Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania, są konferencje, śpiewy... Jest też przerwa na nocną herbatę – nie zapomnij wziąć ze sobą kanapek, w nocy jeszcze bardziej chce się jeść. Należy też wziąć ze sobą legitymację szkolną lub dowód tożsamości. Przypominamy o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży, w nocy i nad ranem będzie bardzo chłodno.
Kiedy?
15.06.2019 - Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie - droga zaangażowania i świadectwa - z Jezusem i Maryją pod "prąd"
Jak dojechać?
Dojazd do klasztoru w Białej Niżnej pociągiem z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza i Krynicy do stacji Stróże. Z dworca dochodzi się pieszo szosą około 15 minut.
Kontakt
s. Łucja
514 580 644
duszpowo@dominikanki.pl

s. Maria
601 953 539
drogowskazop@gmail.com
Udziału w czuwaniach nie zgłasza się.

REKOLEKCJE

Po co rekolekcje?
Wspólnie poszukujemy dróg pogłębienia wiary i więzi z Chrystusem, uczymy się modlitwy, umacniamy się wzajemnie świadectwem wiary. Spotkania te są także okazją do poznania duchowości naszego Zakonu, życia i apostolskiej misji dominikanek oraz zastanowienia się nad osobistym powołaniem.
Rekolekcje zaczynają się o godz. 17.00, a kończą ostatniego dnia rano. Rozjeżdżamy się po śniadaniu.

Rozpoczęcie skupienia w piątek o godz. 17.00;
Zakończenie w niedzielę, około godz. 14.00

Na Dni Wdzięczności zapraszamy dziewczęta, które w tym roku skończą naukę w szkole średniej lub na studiach i chcą za ten czas podziękować Panu Bogu. W tym samym czasie odbędą się Dni Powołaniowe dla dziewcząt pragnących pójść drogą powołania zakonnego.
Co ze sobą zabrać?
Koniecznie weź ze sobą:
- śpiwór lub bieliznę do ubrania pościeli,
- Pismo Święte
- różaniec
- coś do pisania
- PESEL
- ważną legitymację szkolną lub studencką
- dużo dobrego humoru i radości.

W Białej Niżnej i w Zakopanem przewidujemy przechadzki po górach – weźcie tam dobre obuwie do chodzenia oraz ubranie przeciwdeszczowe.
Przypominamy, że nie są to kolonie, dlatego prosimy przywieź ze sobą strój odpowiedni do miejsca.
Kiedy?
Terminy rekolekcji letnich podamy później.
Jak dojechać?
Biała Niżna: Dojazd do klasztoru w Białej Niżnej pociągiem z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza i Krynicy do stacji Stróże. Z dworca dochodzi się pieszo szosą, około 15 minut.

Kraków: Od Dworca Głównego, zarówno PKP jak i PKS, najlepiej dojechać autobusem nr 292 kierunek: Port Lotniczy. Przystanek znajduje się na dolnej płycie dworca PKS (Dworzec Główny Wschód) obok ruchomych schodów, który jest obok dworca PKP. Czas dojazdu do nas: ok. 20-30 minut. Trzeba wysiąść na drugim przystanku przy al. Kasztanowej, przystanek nosi nazwę Kopalina i jest to przystanek na żądanie, po lewej stronie jest nasz klasztor. Wejście od ul. Kopaliny.

Mielżyn: pociągiem do Gniezna i z Gniezna autobusem do Mielżyna, lub pociągiem do Strzałkowa i autobusem do Mielżyna.

Orzysz: dojazd z Warszawy Zachodniej bezpośrednio autobusem jadącym w kierunku Giżycka. Można też dojechać autobusem z Olsztyna lub Ełku. Spotykamy się w domu zakonnym, obok małego kościoła, ul. Ełcka 19a.

Zakopane: ul. Za Strugiem 37a. Dojazd spod Dworca autobusem lub busem jadącym w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (należy wysiąść w połowie drogi, najlepiej o ul. Za Strugiem dopytać kierowcę). Koszt: 150 zł + ok. 50 zł na przejazdy i wejścia na górskie szlaki.
Kontakt
s. Łucja
514 580 644
duszpowo@dominikanki.pl

Udział w rekolekcjach należy zgłaszać do Siostry Łucji najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem.

WOLONTARIAT

Jeśli chcesz...
Przeżyć przygodę, która zmieni twoje życie i spojrzenie na rzeczywistość…
Zaprzyjaźnić się z Bogiem, który wzywa Cię do wielkich zadań…
Znaleźć wielu przyjaciół wśród młodych ludzi, którzy – podobnie jak ty – poszukują sensu życia i swojego miejsca w świecie…
… A także spotkać niezwykłych przyjaciół wśród niepełnosprawnych, którzy pokażą Ci piękno bezinteresownej miłości…
Nauczyć się dzielenia dobrem, które masz w sobie…
Dostrzec, jak wiele posiadasz i to docenić…
Twórczo spędzić czas wolny…
… ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Wolontariat Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie jest tym, czego szukasz.

Praca naszych wolontariuszy to przede wszystkim obecność, rozmowa, spacer, zabawa, pomoc przy prostych czynnościach pielęgnacyjnych, a także organizacji imprez, wycieczek i przedstawień teatralnych. To twój czas i serce, które możesz podarować drugiemu człowiekowi.
Co robią nasi wolontariusze?
Wolontariusze biorą udział w organizowanych dla nich warsztatach, dniach skupienia, wyjazdach. Przede wszystkim, w miarę swoich możliwości, odwiedzają Mieszkańców, spędzają z nimi czas, wspierają w wysiłku samodzielnego wykonywania codziennych czynności itp. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom coraz więcej zajęć mogą prowadzić sami wolontariusze. Daje to wiele satysfakcji i radości zarówno mieszkańcom DPS jak i sprawnej młodzieży.

Od wolontariuszy oczekujemy: dużo czasu, który podarują Mieszkańcom, bo kochać to nie dawać, ale przy kimś być; konsekwentnej wytrwałości, bo tylko wtedy można budować z Mieszkańcami trwałe relacje, których potrzebują oraz otwartości na kształtowanie swojego człowieczeństwa, bo wolontariat u nas wiąże się ze stałą formacją
Jak dojechać?
Mielżyn: pociągiem do Gniezna i z Gniezna autobusem do Mielżyna, lub pociągiem do Strzałkowa i autobusem do Mielżyna.
Kontakt
s. Benedetta
510 779 173
siostrabenedettaop@wp.pl


GALERIE