#MlodziOP


Witaj!Może jesteś tu przypadkiem... a może mignęła Ci siostra w białym habicie i chcesz dowiedzieć się, kim jesteśmy...
Tu dowiesz się, gdzie towarzyszymy młodzieży w odkrywaniu wiary. Znajdziesz też zaproszenia na organizowane przez nas rekolekcje, nocne czuwania, dni skupienia. A może chcesz coś poczytać? Proponujemy nasz miesięcznik "Okruszyna" oraz link do biblioteki powołaniowej... Wejdź, rozejrzyj się. Jesteś u siebie...AktualnościRoczny rozkład jazdyCzym są?
Od października zapraszamy na dni skupienia do naszego klasztoru w Krakowie. Zaproszenie to kierujemy do dziewcząt uczących się w gimnazjum, szkole średniej, studiujących, pracujących lub nie, które pragną spędzić trochę czasu u boku Jezusa w zakonnej wspólnocie, pogłębić swoją wiarę lub zastanowić się nad wyborem życiowej drogi.
Podczas dni skupienia uczestniczymy w Eucharystii, rozważamy Słowo Boże, można uczestniczyć w modlitwach naszej wspólnoty. Zależnie od potrzeby, służymy także rozmową.
Opłatę za pobyt stanowi ofiara pieniężna.. Udział w dniach skupienia należy zgłaszać do Siostry Łucji, najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem. Rozpoczynamy o godz. 17.00 – można przyjechać później, zależnie od połączeń. Dni skupienia kończą się śniadaniem. Czekamy na Twój przyjazd.
Kiedy?
Jak dojechać?
Dojazd do klasztoru w Krakowie: Od dworca Głównego, zarówno PKP jak i PKS, najlepiej dojechać autobusem nr 292 kierunek: CHEŁM. Przystanek znajduje się na dolnej płycie dworca PKS (dworzec Główny Wschód) obok ruchomych schodów, który jest obok dworca PKP. Czas dojazdu do nas: ok. 20-30 minut. Trzeba wysiąść na drugim przystanku przy al. Kasztanowej, przystanek nosi nazwę Kopalina i jest to przystanek na żądanie, po lewej stronie jest nasz klasztor. Wejście od ul. Kopalina.
Kontakt
s. Łucja
514 580 644
duszpowo@dominikanki.pl

Udział w dnia skupienia należy zgłaszać do S. Łucji najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem.
2

O co chodzi?
W pierwsze soboty miesiąca, od października do czerwca zapraszamy młodzież poszukującą ciszy i skupienia, pragnącą pogłębić lub odnowić swoją przyjaźń z Jezusem, zastanowić się nad swoim życiem lub po prostu być z Jezusem na nocne czuwania modlitewne do Białej Niżnej. Czuwanie rozpoczyna się o godz. 19:00 w sobotę, a kończy ok. godz. 3:30 w niedzielę, zależnie od waszych połączeń. W czasie nocy zawsze jest niedzielna Msza Św., adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania, są konferencje, śpiewy... Jest też przerwa na nocną herbatę – nie zapomnij wziąć ze sobą kanapek, w nocy jeszcze bardziej chce się jeść. Należy też wziąć ze sobą legitymację szkolną lub dowód tożsamości. Przypominamy o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży, w nocy i nad ranem będzie bardzo chłodno.
Kiedy?
Jak dojechać?
Dojazd do klasztoru w Białej Niżnej pociągiem z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza i Krynicy do stacji Stróże. Z dworca dochodzi się pieszo szosą około 15 minut.
Kontakt
s. Łucja
514 580 644
duszpowo@dominikanki.pl

s. Judyta
509 630 280
drogowskazop@gmail.com
Udziału w czuwaniach nie zgłasza się.
3

Po co rekolekcje?
Wspólnie poszukujemy dróg pogłębienia wiary i więzi z Chrystusem, uczymy się modlitwy, umacniamy się wzajemnie świadectwem wiary. Spotkania te są także okazją do poznania duchowości naszego Zakonu, życia i apostolskiej misji dominikanek oraz zastanowienia się nad osobistym powołaniem.
Rekolekcje zaczynają się o godz. 17.00, a kończą ostatniego dnia rano. Rozjeżdżamy się po śniadaniu.

Rozpoczęcie skupienia w piątek o godz. 17.00;
Zakończenie w niedzielę, około godz. 14.00

Na Dni Wdzięczności zapraszamy dziewczęta, które w tym roku skończą naukę w szkole średniej lub na studiach i chcą za ten czas podziękować Panu Bogu. W tym samym czasie odbędą się Dni Powołaniowe dla dziewcząt pragnących pójść drogą powołania zakonnego.
Co ze sobą zabrać?
Koniecznie weź ze sobą:
- Pismo Święte
- różaniec
- coś do pisania
- PESEL
- ważną legitymację szkolną lub studencką
- dużo dobrego humoru i radości.

W Białej Niżnej i w Zakopanem przewidujemy przechadzki po górach – weźcie tam dobre obuwie do chodzenia oraz ubranie przeciwdeszczowe.
Przypominamy, że nie są to kolonie, dlatego prosimy przywieź ze sobą strój odpowiedni do miejsca.
Kiedy?
10 - 15.07.2023 - Kraków
25 - 30.08.2023 - Zakopane
31.08 - 5.09.2023 - Zakopane
Jak dojechać?
Biała Niżna: Dojazd do klasztoru w Białej Niżnej pociągiem z Tarnowa w kierunku Nowego Sącza i Krynicy do stacji Stróże. Z dworca dochodzi się pieszo szosą, około 15 minut.

Kraków: Od Dworca Głównego, zarówno PKP jak i PKS, najlepiej dojechać autobusem nr 192 kierunek: Olszanica Bory. Przystanek znajduje się na dolnej płycie dworca PKS (Dworzec Główny Wschód) obok ruchomych schodów, który jest obok dworca PKP. Czas dojazdu do nas: ok. 20-30 minut. Trzeba wysiąść na drugim przystanku przy al. Kasztanowej, przystanek nosi nazwę Kopalina i jest to przystanek na żądanie, po lewej stronie jest nasz klasztor. Wejście od ul. Kopaliny.

Mielżyn: pociągiem do Gniezna i z Gniezna autobusem do Mielżyna, lub pociągiem do Strzałkowa i autobusem do Mielżyna.

Orzysz: dojazd z Warszawy Zachodniej bezpośrednio autobusem jadącym w kierunku Giżycka. Można też dojechać autobusem z Olsztyna lub Ełku. Spotykamy się w domu zakonnym, obok małego kościoła, ul. Ełcka 19a.

Zakopane: ul. Za Strugiem 37a. Dojazd spod Dworca autobusem lub busem jadącym w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (należy wysiąść w połowie drogi, najlepiej o ul. Za Strugiem dopytać kierowcę). Koszt: 150 zł + ok. 50 zł na przejazdy i wejścia na górskie szlaki.
Kontakt
s. Łucja
514 580 644
duszpowo@dominikanki.pl

Udział w rekolekcjach należy zgłaszać do Siostry Łucji najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem.
4

Jeśli chcesz...
Przeżyć przygodę, która zmieni twoje życie i spojrzenie na rzeczywistość…
Zaprzyjaźnić się z Bogiem, który wzywa Cię do wielkich zadań…
Znaleźć wielu przyjaciół wśród młodych ludzi, którzy – podobnie jak ty – poszukują sensu życia i swojego miejsca w świecie…
… A także spotkać niezwykłych przyjaciół wśród niepełnosprawnych, którzy pokażą Ci piękno bezinteresownej miłości…
Nauczyć się dzielenia dobrem, które masz w sobie…
Dostrzec, jak wiele posiadasz i to docenić…
Twórczo spędzić czas wolny…
… ta propozycja jest właśnie dla Ciebie! Wolontariat Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie jest tym, czego szukasz.

Praca naszych wolontariuszy to przede wszystkim obecność, rozmowa, spacer, zabawa, pomoc przy prostych czynnościach pielęgnacyjnych, a także organizacji imprez, wycieczek i przedstawień teatralnych. To twój czas i serce, które możesz podarować drugiemu człowiekowi.
Co robią nasi wolontariusze?
Wolontariusze biorą udział w organizowanych dla nich warsztatach, dniach skupienia, wyjazdach. Przede wszystkim, w miarę swoich możliwości, odwiedzają Mieszkańców, spędzają z nimi czas, wspierają w wysiłku samodzielnego wykonywania codziennych czynności itp. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom coraz więcej zajęć mogą prowadzić sami wolontariusze. Daje to wiele satysfakcji i radości zarówno mieszkańcom DPS jak i sprawnej młodzieży.

Od wolontariuszy oczekujemy: dużo czasu, który podarują Mieszkańcom, bo kochać to nie dawać, ale przy kimś być; konsekwentnej wytrwałości, bo tylko wtedy można budować z Mieszkańcami trwałe relacje, których potrzebują oraz otwartości na kształtowanie swojego człowieczeństwa, bo wolontariat u nas wiąże się ze stałą formacją
Jak dojechać?
Mielżyn: pociągiem do Gniezna i z Gniezna autobusem do Mielżyna, lub pociągiem do Strzałkowa i autobusem do Mielżyna.
Kontakt
s. Vianneya
510 779 917


Kościół potrzebuje waszego zapału,
waszej intuicji, waszej wiary.
/Papież Franciszek/


Multimedia


Galerie 
 
 

Tu nas znajdziesz