Paralaksa tła

Dom

25 kwietnia, 2018
V Synod Diecezji Tarnowskiej
23 kwietnia, 2018
Modlitwa wg Mistrza Eckharta
26 kwietnia, 2018

Budowa ruszyła we wrześniu 2016 roku. Wydawało się, że Siostry porywają się z motyką na księżyc. Zawrotna kwota do zebrania i ufność, że Boża Opatrzność nie zawiedzie. Bo przecież Siostry nie zbierały dla siebie, tylko dla 56 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach. Ogromny wysiłek podejmowanych przez Siostry kwest owocował rosnącymi z miesiąca na miesiąc murami Domu. Do uzbierania pełnej kwoty potrzebnej na dokończenie budowy było jednak wciąż daleko.
Dokładnie rok temu Siostry nagrały krótki filmik, który zwrócił oczy wszystkich na dzieło, któremu służą. Nikt nie przypuszczał, że te dziewięć sekund nagrania uwolni takie pokłady dobra w sercach ludzkich. Media szybko zainteresowały się akcją i nagłośniły ją (za co jesteśmy bardzo wdzięczne), a Dobroczyńcy dołożyli starań, by Siostry miały za co ukończyć budowę Domu dla Chłopców.
Dziś Dom stoi. Jest piękny. Wciąż trwa zbiórka na jego wyposażenie. Chcemy, żeby pachniał on domem, a nie instytucją. Dlatego Chłopcy sami wybierają, jaki chcą mieć wystrój swoich pokoi. Ufamy, że we wrześniu zamieszkają w swoim wymarzonym domu, który na zawsze będzie ich.
Dziś dziękujemy wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy wsparli i wciąż wspierają realizację tego dzieła.
Całą akcję można śledzić na stronie www.domchlopakow.pl. Zapraszamy!