parallax background

Dzień skupienia w Gietrzwałdzie

6 października, 2019
Chwalić Pana śpiewem
3 października, 2019
O różańcu kilka słów…
7 października, 2019
Chwalić Pana śpiewem
3 października, 2019
O różańcu kilka słów…
7 października, 2019

Wczoraj, w pierwszą sobotę miesiąca, wraz z naszymi siostrami z Orzysza i innymi Osobami Konsekrowanymi z diecezji ełckiej, elbląskiej oraz archidiecezji warmińskiej i gdańskiej uczestniczyłyśmy w Dniu Skupienia zorganizowanym w Gietrzwałdzie.

Był to dzień pełen dobra i radości płynącej z różnorodności charyzmatów jakimi Pan obdarza Kościół.

Nasze skupienie rozpoczęło się od powitania przez Przeora Księży Kanoników Laterańskich, ks. Marcina Chodorowskiego CRL. Następnie posłuchaliśmy historii objawień w Gietrzwałdzie przedstawionej przez kustosza Sanktuarium oraz konferencji dotyczącej ślubu czystości wygłoszonej przez ks. Dariusza Zalewskiego. Po chwili przerwy zgromadziliśmy się ponownie w gietrzwałdzkim sanktuarium, aby wspólnie pomodlić się na różańcu, który przygotowywał nas do Eucharystii sprawowanej przez Ordynariusza Diecezji Ełckiej ks .bp. Jerzego Mazura. Ksiądz Biskup rozpoczynając Mszę nazwał nas, osoby konsekrowane Ikonami Chrystusa i przypomniał zadania, które stawia przed nami Chrystus. W homilii odniósł się do trwającego w Kościele Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zachęcając do odważnego podejmowania decyzji o posłudze w krajach misyjnych oraz zwracając uwagę na codzienne misje, które stawia przed nami życie.

Po Mszy świętej przyszedł czas na przerwę obiadową, która była doskonałą okazją do integracji międzyzakonnej i dzielenia się doświadczeniami płynącymi z różnorodności podejmowanych dzieł.

Po przerwie zebraliśmy się ponownie w Sanktuarium Pani Gietrzwałdzkiej aby podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu pochylić się nad tekstami wyjętymi z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, której liturgiczne wspomnienie obchodziliśmy tego dnia.

Nasze wspólne spotkanie u stóp Pani Gietrzwałdzkiej zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po zakończonej modlitwie każdy z nas, na nowo posłany ruszył do swoich wspólnot.

Wczorajszy dzień był pięknym czasem spędzonym pod płaszczem Maryi. Dniem doświadczania piękna różnorodności w Kościele, pełnym dobrych i budujących spotkań.

s. Nikolina Oszmian OP