Paralaksa tła

Konkurs „Śladami Anioła Dobroci”

22 marca, 2018
Spotkanie wolontariatu w Mielżynie
22 marca, 2018
Warsztaty w Ułan – Ude
24 marca, 2018

20 lutego obchodziliśmy 73 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. s. Julii Rodzińskiej, natomiast 16 marca 119 rocznicę jej urodzin. W Nawojowej – rodzinnej miejscowości naszej Błogosławionej, szczególną formą upamiętnienia tych wydarzeń jest Międzyszkolny Konkurs – Święta Ziemi Nawojowskiej – bł. s. Julia.

20 marca br., konkurs został zorganizowany już po raz czwarty w trzech kategoriach: plastycznej dla klas I – III oraz IV – VII, literackiej dla uczniów klas IV – VII i kategorii wiedzy, który w tym roku przybrał inną formę rywalizacji niż w latach ubiegłych. Został bowiem przeprowadzony w formie gry terenowej – Śladami Błogosławionej dla trzyosobowych drużyn z klas IV – VII.
Trasa gry składała się z sześciu punktów (Dom bł. s. Julii tzw. Organistówka, klasztor sióstr dominikanek, stara plebania, parafialny kościół, cmentarz, Ogród pamięci), w których uczniowie wcieli się w różne role m. in. historyków i poszukiwaczy prawdy. Układali puzzle, rozszyfrowywali miejsca i wydarzenia związane z bł. s. Julią, bawili się w podchody, grali w grę planszową. Kluczem do sukcesu była nie tylko wiedza, ale także umiejętność współpracy w grupie, dokładność, spostrzegawczość i szybkość.
Relację z tego wydarzenia można znaleźć TUTAJ
Konkurs cieszy się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem. Dzięki temu życie bł. s. Julii wciąż na nowo jest poznawane i zgłębiane. Wartości jakimi się kierowała m. in. odwaga, męstwo, heroiczna miłość Boga i bliźniego czy umiłowanie Ojczyzny wciąż pozostają aktualne. Jej postawa jako siostry zakonnej, wychowawczyni, więźniarki w obozie, gdzie poniosła heroiczną, męczeńską śmierć wciąż inspiruje i to nie tylko tych najmłodszych, do bycia lepszym, do bycia tak jak ona – ANIOŁEM DOBROCI, w naszej codzienności, w naszym tu i teraz.

Siostra Julia Jelińska OP