parallax background

List Ojca Świętego do naszych dzieci

1 czerwca, 2018
Spotkanie misyjne w Tarnobrzegu
1 czerwca, 2018
Ostatnie katechezy misyjne
18 czerwca, 2018
Spotkanie misyjne w Tarnobrzegu
1 czerwca, 2018
Ostatnie katechezy misyjne
18 czerwca, 2018

Dziś, w Dzień Dziecka, dzielimy się z Wami naszą radością. Papież Franciszek zrobił wielką niespodziankę dzieciom uczęszczającym do świetlicy prowadzonej przez nasze Siostry w Ułan – Ude. Odpisał na przekazane przez nie listy z dołączonymi rysunkami. Oto treść listu Ojca Świętego.


Droga młodzieży
Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ułan-Ude!

Z wielkim zainteresowaniem dostałem i obejrzałem rysunki i listy, które przysłaliście do mnie, razem z waszym księdzem proboszczem Adamem Romaniuk i Siostrami Dominikankami, które zajmują się wami z wielką miłością i gorliwością. Wasze piękne rysunki, jak również podarowana ikona Matki Bożej, mówią o tym, że dostrzegliście ważność duchowej rzeczywistości a także misji polegającej na tym, aby być świadkami pokoju i bezgranicznej dobroci, którymi Bóg obdarzył wszystkie swoje dzieci.

Serdecznie dziękuję za ten piękny gest i proszę, abyście byliście odważnymi świadkami w przeżywaniu waszej wiary, a także abyście pomagali waszym rówieśnikom otworzyć szeroko drzwi swoich serc dla Jezusa i Jego nieskończonej miłości.

Powierzam każdego z was i waszych opiekunów opiece Przenajświętszej Matki Bożej i modlę się, aby Maryja w waszych sercach zapaliła płomyk nadziei. Proszę również was o modlitwę za mnie. Z całej duszy udzielam wam wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa, jak również wszystkim waszym bliskim i drogim waszemu sercu ludziom.

Watykan, 15 maja 2019


tłumaczyła Siostra Bernadetta Gratkowska OP