parallax background

Mamy nową misjonarkę

30 kwietnia, 2018
Wielkanoc w Garoua Boulaï
3 kwietnia, 2018
Katechezy misyjne
19 maja, 2018
Wielkanoc w Garoua Boulaï
3 kwietnia, 2018
Katechezy misyjne
19 maja, 2018

Kiedy Siostra Rachela niemal przed rokiem przyjechała do Centrum Formacji Misyjnej mówiła: Sama bym tego nie wymyśliła. To musiał być Duch Święty. Dziś nosi już Krzyż Misyjny.

Wczoraj w Gnieźnie zakończyły się obchody jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce. Połączone one były z odpustem świętego Wojciecha. Tradycyjnie już podczas tej uroczystości wręczane są nowym misjonarzom Krzyże Misyjne. W gronie 25 osób, które przez rok przygotowywały się w Centrum Formacji Misyjnej do głoszenia Ewangelii na krańcach świata jest nasza Siostra Rachela Kaczmarek.
Mszy świętej przewodniczył legat papieski, kard. Vincent Nichols – prymas Anglii i Walii, natomiast Krzyże Misyjne poświęcił i nałożył Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio.
Mszę świętą poprzedziła procesja z relikwiami świętego Wojciecha i innych polskich świętych i błogosławionych. Siostrze Racheli w tym dniu towarzyszyło wiele sióstr z różnych części Polski. Już za parę miesięcy Siostra rozpocznie posługę misyjną w Kamerunie.