parallax background

Marcowe Czuwanie dla młodzieży

5 marca, 2019
Karnawał w Mielżynie
3 marca, 2019
Bal karnawałowy dla dzieci w Kłodzku
5 marca, 2019
Karnawał w Mielżynie
3 marca, 2019
Bal karnawałowy dla dzieci w Kłodzku
5 marca, 2019

„Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże.” (św. s. Faustyna)

Kim jest człowiek miłosierny? Jakimi wartościami kieruje się w życiu? Co niesie ze sobą postawa miłosierdzia? Odpowiedzi na te i inne pytania młodzież mogła odnaleźć uczestnicząc w modlitewnym czuwaniu nocnym w klasztorze dominikańskim w Białej Niżnej.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią – droga przebaczenia i służby innym.
Miłosierdzie, jak podpowiadał brat Łukasz i Paweł OP w konferencji, to dążenie do przebaczenia i pojednania, które prowadzi do nowego życia i dodaje odwagi, aby patrzeć z nadzieją w przyszłość. To także powstrzymywanie się od potępiania bliźnich, dostrzeganie w każdym człowieku dobra nawet jeśli jest ono głęboko ukryte. Otwierając swe serce na Chrystusa wychodzimy do bliźniego. Swoim świadectwem pracy (służby) wśród najbardziej potrzebujących podzielili się z młodymi misjonarze z Afryki – brat Piotr Michalik OFM Cap oraz s. Tadeusza OP, szeroko prezentując potrzebę budowania mostu pojednania i miłosierdzia w relacjach braterskich między ludźmi.

Rozważając tajemnice różańca świętego wszyscy otaczali modlitwą różne kontynenty, prosząc o światło Chrystusowej prawdy, odwagę serca i pokój dla misjonarzy i tych, wśród których posługują.

Zapalona świeca w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu to symbol i propozycja wyboru Chrystusa na swojego Przewodnika. Podchodząc blisko Jezusa można było otworzyć przed Nim swoje serce, ofiarować Mu swoje obciążenia, utrudzenia, troski i radości. Wspólna Eucharystia była zwieńczeniem nocy czuwania i uwielbiania Pana w radości.

Galerię zdjęć z czuwania znajdziecie TUTAJ

Bogatsza fotorelacja dostępna jest pod tym LINKIEM

s. Maria Żądło OP