parallax background

Matka Boża w Mielżynie

3 listopada, 2022
Konferencja dla nauczycieli
31 października, 2022
Zmarła Siostra Gerarda
9 listopada, 2022
Konferencja dla nauczycieli
31 października, 2022
Zmarła Siostra Gerarda
9 listopada, 2022

W dniach od 31 października do 2 listopada 2022 roku w naszym domu przeżywałyśmy szczególnie radosne dni. Nasz klasztor Sióstr Dominikanek w Mielżynie i Dom Pomocy Społecznej stały się Jasną Górą, dzięki obecności Matki Bożej w kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

31 października obraz Maryi przywiózł samochodem-kaplicą Ojciec Paweł Subik, paulin z Jasnej Góry. Serca Sióstr i Dziewcząt biły niezwykle mocno. Atmosferę podgrzewały dźwięki samochodu kaplicy, migające światła wozu strażackiego i fanfary. Po przywitaniu Maryi i umieszczeniu na pięknie przygotowanym tronie uczestniczyliśmy w Eucharystii celebrowanej przez Księdza Biskupa Radosława Orchowicza, ks. proboszcza Michała Drzewieckiego i Ojca Kapelana Grzegorza Jakuba Walusia.

Czuwania przy Maryi były chwilami oczekiwanych spotkań Matki i Dziecka. Dziewczyny wołały spontanicznie do Maryi: NASZA MAMO. Wspólnie uczestniczyliśmy w sprawowanych Eucharystiach, różańcu i śpiewanych maryjnych pieśniach. 2 listopada 2022 roku odjeżdżającej do parafii w Strzałkowie Maryi dziewczyny posyłały całusy i wołały: DO ZOBACZENIA.

Nasz dom w Mielżynie to miejsce szczególnej obecności tego co święte, nieprzemijające i najważniejsze, pomimo ogromu trosk i na zewnątrz ukazującego się cierpienia w klasztorze sióstr i w domu dziewcząt. Od trzymiesięcznej mieszkanki po sędziwe panie. Od biegających, przez poruszających się na wózku po leżące nasze Skarby. Pan Bóg i Jego Matka są tu zawsze obecni w słowach i czynach. Czas nawiedzenia Maryi to wszystko dzisiaj oczyszcza i umacnia.

Maryjo, nasza najlepsza Matko, dziękujemy!