parallax background

Musical o bł. Julii w Kłodzku

3 marca, 2020
Jak się pisze książkę
26 lutego, 2020
O bł. Julii Rodzińskiej w Budzowie
9 marca, 2020
Jak się pisze książkę
26 lutego, 2020
O bł. Julii Rodzińskiej w Budzowie
9 marca, 2020

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Kłodzka i okolic. Już niedługo, bo 28 marca o godz. 16.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się premiera musicalu "Miłość Zmartwychwstała" autorstwa i w reżyserii s. Benedykty. Spektakl opowiada historię bł. Julii Rodzińskiej, męczennicy obozu koncentracyjnego w Stutthofie.

Sama s. Benedykta pisze o nim tak: " Co może być fascynującego w przedstawieniu o zakonnicy? Może to, że jako wychowawczyni, a potem kierowniczka wileńskiego zakładu dla sierot, potrafiła stworzyć osieroconym dzieciom dom i być dla nich mamą. Nikt tak dobrze tych dzieci nie rozumiał jak siostra Julia, bo sama jako dziecko straciła rodziców... Może to, że w nieludzkich warunkach II wojny światowej zachowała się jak człowiek, szukając tych, którzy potrzebowali pomocy materialnej, chleba i nadziei, aż w końcu oddała za tych ludzi życie? Taki człowiek jak siostra Julia może być autorytetem zarówno dla wierzących, jak niewierzących. Bo pokazuje, czym jest prawdziwa miłość. Miłość, która ZMARTWYCHWSTAŁA...
Dodajmy do tego jeszcze fantastyczną muzykę Przemka Piechockiego, dobre (chyba) teksty piosenek mojego autorstwa i super zdolnych aktorów i muzyków z grupy teatralnej Dzikie Koty, i mamy jedno wielkie MUST SEE!"

Zapraszamy serdecznie!