parallax background

Nagroda dla Sióstr z Broniszewic

9 lutego, 2019
Otworzyć się na Miłość
7 lutego, 2019
Walentynka dla Jezusa
11 lutego, 2019
Otworzyć się na Miłość
7 lutego, 2019
Walentynka dla Jezusa
11 lutego, 2019

Wyjątkową nagrodę - i tytuł "Otwarty na dobroczynność" - za działalność ponad podziałami - otrzymały Siostry Dominikanki z Broniszewic. Jak tłumaczył burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak, chodzi o otwartość sióstr w kilku wymiarach.

- Chodzi o otwartość na człowieka potrzebującego, często porzuconego, wykluczonego. Siostry otwarte są również na różne źródła pozyskiwania środków finansowych - bez których nie udałoby się tego stworzyć. I wreszcie - otwarte na świat. Stworzyły dom - i nie mówię tu o instytucji, ale o wspólnocie - gdzie każdy jest równy, gdzie ma zagwarantowaną godność. Potrafiłyście w tym podzielonym kraju zrzeszyć wokół siebie szereg ludzi i instytucji - nikt nie jest wam w stanie wskazać, że przynależycie do określonego prądu intelektualnego, światopoglądowego czy nawet partyjnego - komentował burmistrz Pleszewa.

- Będąc w tylu miejscach w Polsce nie doświadczyłyśmy tyle życzliwości co na Ziemi Pleszewskiej - od urzędników, od ludzi których spotykamy na co dzień - mówiła siostra Eliza Małgorzata Myk. - Wszystkie inne regiony wymiękają tu z wami - żartowała. - Docenienie od ludzi, z którymi się na co dzień żyje jest najcenniejsze - dodawała. Jak zaznaczały siostry - drzwi Domu Chłopaków są zawsze otwarte.

s. Tymoteusza Gil OP