Paralaksa tła

Noc czuwania w Białej Niżnej

7 maja, 2018
Dziś kolejne Nocne czuwanie
5 maja, 2018
Na zielonej Ukrainie…
8 maja, 2018


Twoje życie nie musi być czarno – białe, chyba że jesteś w klasztorze Sióstr Dominikanek, ale tak ogólnie, to do czarno – białego nic nie mamy…

Majowe czuwanie sprowadziło do Białej zastępy kleryków z Tarnowskiego Seminarium Duchownego wraz z księdzem Tomaszem – ich Ojcem Duchownym. Zarazili nas oni swoją pozytywną energią podczas koncertu uwielbieniowego. Owa zaraza okazała się zaiste skuteczna. W ciągu paru chwil bakcyl rozprzestrzenił się w całej kaplicy, a mieściła się w niej młodzież z wielu parafii! Tej fali nikt nie mógł już powstrzymać! I oby tak dalej! Przecież mamy głosić… ale co, komu, po co? Jak to co??? Mamy głosić Tego, Którego spotkaliśmy – OSOBIŚCIE! Tak podpowiadał nam Ks. Tomasz Rąpała w swojej konferencji.

Czuwanie jest jak oaza na środku pustyni… Idziesz przed siebie, nie masz już siły i zastanawiasz się, co zrobić ze swoim życiem? I nagle uświadamiasz sobie, że zbliża się pierwsza sobota – widzisz Źródło, z którego możesz zaczerpnąć – do syta! Mało tego, okazuje się, iż pustynia, którą kroczysz jako nieustraszony wojownik Najwyższego, nie jest miejscem bezludnym - to zespół, to wspólnota serc, to potężna Armia! I chce się powiedzieć tylko jedno – jest radość!

Noc upłynęła pod hasłem „Kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego”. Naszą modlitwą szczególnie otaczaliśmy kapłanów, których Pan postawił na naszej drodze. Pamiętajmy o tych, których Miłość wezwała do kroczenia Swymi drogami. Nie zapominajmy też o rozeznających. Każda godzina się liczy – dołączcie do akcji G.R.O.M. Więcej o akcji możecie przeczytać TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy na następne czuwanie (16-17.06.2018). Tym razem trochę o małżeństwie…

Siostry Nowicjuszki