parallax background

Nocne Czuwanie dla Młodzieży

5 lutego, 2019
Święta Katarzyna Ricci
4 lutego, 2019
Otworzyć się na Miłość
7 lutego, 2019
Święta Katarzyna Ricci
4 lutego, 2019
Otworzyć się na Miłość
7 lutego, 2019

To był piękny czas modlitwy i czuwania. Święto spotkania.

2 lutego, w dzień Ofiarowania Pańskiego, w naszej bialskiej kaplicy zgromadziła się Młodzież, Kapłani i Siostry, na kolejnym nocnym czuwaniu. Jesteśmy powołani, by przyjąć Jezusa, który przychodzi nam na spotkanie. Nawiązując do Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz do słów Maryi wypowiedzianych podczas zwiastowania: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!” wszyscy pochylali się nad tematem sprawiedliwości i wierności woli Bożej. Podążanie za Jezusem to codzienne wybory. Patrząc na Jezusa i Jego Matkę znajdujemy odwagę, by iść naprzód i siłę, by niezłomnie trwać. Spotkanie z Panem jest źródłem.

Radosne uwielbianie Pana poprzez śpiew, wspólne nieszpory, różaniec, konferencja… to tylko kilka punktów spotkania. Czuwanie ubogaciły świadectwa osób, które uczestniczyły w ŚDM w Panamie. Młodzi wyrazili swoją wdzięczność osobom konsekrowanym ,podejmując modlitwę za Siostry i Kapłanów. W klimacie wielkiej ciszy trwali wszyscy na modlitwie.

Chwila adoracji była czasem uwielbienia Boga i stanięcia przed Nim w prawdzie o samym sobie, ze swoimi słabościami, trudnościami i radościami życia. Była nie tylko wyrazem miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw. „Jestem, pamiętam, czuwam” to słowa, które młodzi kierowali do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ z czuwania.

s. Maria Żądło OP