Paralaksa tła

Otwarcie Domu Chłopaków

1 września, 2018
Pielgrzymka do Górki Duchownej
30 sierpnia, 2018
Czego uczą nas dzieci?
3 września, 2018

Dom Chłopaków w Broniszewicach jest już otwarty.

Dokładnie dwa lata temu rozpoczęła się budowa Domu, w którym od dziś zamieszka 56 naszych Podopiecznych. Dzisiejszą uroczystość rozpoczęła Msza święta. To pierwszy moment wielkiego dziękczynienia przede wszystkim Panu Bogu, który sam zatroszczył się o tych najbardziej potrzebujących. Potem były podziękowania dla ludzi, którzy okazali tak wielką dobroć serca wspierając budowę Domu. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy na co dzień są z naszymi Chłopcami: to 47 osób świeckich: opiekunek, rehabilitantów, terapeutów… ich zaangażowanie jest bezcenne. Dziękowałyśmy również za 100 lat posługi Sióstr Dominikanek w Broniszewicach.

Symboliczne przecięcie wstęgi było dziełem zespołowym: najmłodszy Mikołaj, najstarszy z Mieszkańców - pan Józef, a także nasza Matka Generalna Aleksandra Zaręba, Siostra Dyrektor Regina Krzesz oraz Przyjaciele Domu dokonali wielkiego otwarcia. Potem Dom został poświęcony przez Ojca Wojciecha Jędrzejewskiego OP. A potem była wspólna radość: degustacja bigosu i grochówki, polonez na kilkaset osób, którego poprowadził niezastąpiony wodzirej lednicki, Kazek Hojna, występy zaproszonych Gości (Katarzyna Zawada, której towarzyszył Jan Pospieszalski, Roman Bosski, Szymon Chodyniecki, Andreas – Andrzej Czapowski), tańce i wielka zabawa.

Nasi Chłopcy zamieszkają w dwuosobowych pokojach z łazienkami. Tworzyć będą cztery, około 14 – osobowe rodziny. Na poddaszu znajduje się część rehabilitacyjna.

Ludzie, którzy spotykają się z Bogiem i doświadczają Jego miłości mogą ją roznosić po świecie na różny sposób – powiedział dziś w homilii o. Tomasz Nowak OP. Niech Dom Chłopaków będzie miejscem, w którym każdy będzie mógł napełnić się Bożą miłością.

Warto zaznaczyć, że Dom Chłopaków w Broniszewicach nie jest jedyną tego typu placówką prowadzoną przez nasze Zgromadzenie. Kolejnym dziełem w służbie osobom niepełnosprawnym jest Dom Pomocy w Mielżynie, w którym przebywają zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Trzecią placówką jest Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Matki Kolumby Białeckiej w Kielcach.

Więcej informacji o naszych dziełach można znaleźć TUTAJ.