parallax background

Pierwsze Czuwanie dla młodzieży

17 października, 2019
Dzień Nauczyciela w Tyczynie
15 października, 2019
Przerwa na dziesiątkę
17 października, 2019
Dzień Nauczyciela w Tyczynie
15 października, 2019
Przerwa na dziesiątkę
17 października, 2019

Jesteśmy, my czyli bialska załoga Czuwania… Z małym poślizgiem, ale na to, co dobre trzeba poczekać… A właśnie takim czasem była noc październikowego czuwania. Czasem radości, zamyślenia, spotkania z samym sobą przy Jezusie i Jego Matce. Refleksje, które towarzyszyły nam w czasie pierwszego czuwania po wakacjach, dotykały ważnej sprawy – Nie bój się Maryjo, czyli jak ufać, gdy nic nie rozumiem…

Konferencję na temat zaufania Panu Bogu w trudnych chwilach, wygłosił ks. Artur Ważny – dyrektor Nowej Ewangelizacji w Tarnowie. W sposób niezwykle obrazowy przedstawił czym prawdziwe i bezkompromisowe zaufanie Panu Bogu, czego uczy nas Maryja.

Oprócz chwil modlitwy, adoracji bialska kaplica wypełniona była śpiewem. Nowością, zresztą bardzo entuzjastycznie przyjętą, były tańce ewangelizacyjne w czasie czuwania, które nikomu nie pozwoliły zasnąć. Inspiracją do tego rodzaju integracji czuwaniowej stało się spotkanie Młodych Diecezji Tarnowskiej – Synaj, w którym braliśmy udział. Dziewczyny z Duszpasterstwa Droga w Białej Niżnej, z wielkim zaangażowaniem przygotowały dwa tańce, które nie tylko skradły serca zgromadzonej młodzieży, ale także nie pozwoliły być biernym podczas chwalenia Pana i w taki sposób.

Obecni bracia dominikanie z Krakowa, poprowadzili różaniec i rozważanie Słowa Bożego, które zakończone było pracą w grupach i ciekawymi wnioskami. Czuwanie zakończyło się Mszą św., którą poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Panu Bogu za ten błogosławiony czas i wszystkim ludziom, którzy oddali swój czas, serce i zaangażowanie dla młodych, przyjeżdżających na Czuwania. Następne już 2 listopada.

s. Julietta Homa OP