parallax background

Półkolonie w Garoua Boaulaï

13 stycznia, 2018
Spotkanie młodych w Kamerunie
12 grudnia, 2017
Zimowe rekolekcje dla dziewcząt
16 stycznia, 2018
Spotkanie młodych w Kamerunie
12 grudnia, 2017
Zimowe rekolekcje dla dziewcząt
16 stycznia, 2018

W ostatnim tygodniu s. Nazaria zorganizowała kilkudniowe półkolonie dla dzieci objętych adopcją na odległość. Maluchy gromadziły się na naszej misji, a młodzież szkół średnich przygotowująca się w tym roku do egzaminów spotykała się w pobliskim collège. Miałyśmy 65 uczestników.

Każdy dzień zaczynał się wspólną modlitwą, a następnie zabawami, po których dzieci pracowały w poszczególnych grupach. W programie znalazły się korepetycje z języka francuskiego, angielskiego, matematyki oraz lekcje katechezy. Dzieci miały okazje rozwinąć talenty plastyczne (niektóre po raz pierwszy widziały plastelinę. Na koniec rozegraliśmy upragniony przez wszystkich mecz oraz obejrzeliśmy film o Bożym Narodzeniu. Każdego dnia przed pójściem do domu uczestnicy dostawali małe „co nieco”.
Z całego serca dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, fundacji „Mają przyszłość” za pomoc finansową w organizacji półkolonii oraz fundacji „Redeptoris Missio” za przesłane mydła, szczoteczki i pasty do zębów, którymi mogłyśmy obdarować dzieci na zakończenie.

Siostra Felicyta Gubiec OP, Garoua Boulai, Kamerun