parallax background

Poświęcenie kaplicy w Columbus

5 grudnia, 2018
Grudniowe czuwanie w Białej Niżnej
4 grudnia, 2018
Zmarła Siostra Felicja
7 grudnia, 2018
Grudniowe czuwanie w Białej Niżnej
4 grudnia, 2018
Zmarła Siostra Felicja
7 grudnia, 2018

24-ego listopada Zakon Dominikański obchodzi wspominienie św. Ignacego Delgado, biskupa, św. Wincentego Lema, kapłana, św. Dominika An-Kham, dominikańskiego tercjarza i ojca rodziny, oraz towarzyszy - męczenników wietnamskich. Dla naszych Sióstr w Columbus, OH, ten dzień będzie pamiętany jako dzień poświęcenia kaplicy klasztoru.

Po ponad dwóch latach, przebudowa nowego klasztoru prawie dobiegła końca, i kaplica była gotowa na poświęcenie jako miejsce modlitwy i adoracji. Wciąż czekamy na ławki, i nie wszystko jest tak doskonałe, jak byśmy tego chciały, ale większość pracy jest skończona.

Biskup Fryderyk Campbell, biskup diecezji Columbus, przybył, aby pobłogosławić naszą kaplicę podczas Mszy Świętej koncelebrowanej z udziałem kapłanów, którzy najbardziej pomogli przy projekcie przebudowy. Matka Helena Cempa, Przełożona Prowincjalna i kilka innych Sióstr przybyło na tę uroczystość z Chicago, aby podzielić się radością z Siostrami z Columbus. Fr. Michael Mary Dosch, OP, mistrz nowicjatu Prowincji św. Józefa, przybył z grupą 14 braci nowicjuszy. Modlimy się, abyśmy pewnego dnia mogły przyjąć tyle Sióstr Nowicjuszek naszego Zgromadzenia.

Mamy nadzieję, że ten klasztor stanie się prawdziwym miejscem modlitwy i rozeznania dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas z Panem Jezusem i poznać Jego wolę.

Siostra Leonarda Zielińska OP