Przygotowanie do Ślubów Wieczystych

22 maja, 2024
Zmarła s. Benwenuta
27 kwietnia, 2024
Zmarła s. Benwenuta
27 kwietnia, 2024

Kiedy przeczytałam artykuł w Okruszynie usłyszałam w sobie głos: z tego musi powstać film.

W tym miesiącu duszpasterski miesięcznik Okruszyna, poza m.in. sztandarowymi już rubrykami „Bóg mówi”- s. Nikolina, czy „Duchowość Dominikańska”- s. Lidia, został wzbogacony o piękne w swojej prostocie i głębi świadectwo Siostry Nereuszy.

Siostra pisze o codzienności, o swojej aktualnej misji w Zgromadzeniu, czyli przygotowywaniu się do złożenia Ślubów Wieczystych: Dzień junioratu zapełniony jest rozmaitymi zajęciami, obowiązkami, czasem siostrzanych spotkań oraz wspólnych modlitw. Pisze też o swoich pragnieniach, o tym co jest dla dominikanki najważniejsze: Zależy mi na tym, aby przez całe życie iść prawdziwie za Panem Jezusem. Dawać pierwszeństwo Jego łasce, miłości i prawdzie, aby to Chrystus we mnie zwyciężał.

Gdy przeczytałam całość tego świadectwa usłyszałam w sobie zdecydowany głos: z tego musi powstać film. Oto on. Esencja ducha dominikańskiego.

Więc jeśli jesteś tą, która zastanawia się: jak rozeznać swoje powołanie? Albo tym, który zastanawia się: Jak poznać Boga? Zaczerpnij ducha. 

s. Marta