parallax background

Rekolekcje dla tercjarzy w Ułan – Ude

2 listopada, 2018
Dni Papieskie w Ułan-Ude
2 listopada, 2018
Święci w zasięgu – Marta Robin
2 listopada, 2018
Dni Papieskie w Ułan-Ude
2 listopada, 2018
Święci w zasięgu – Marta Robin
2 listopada, 2018

Od 26-28 października odbyły się w Ułan-Ude na Syberii rekolekcje dla członków Fraterni Świeckich św. Dominika Zakonu Kaznodziejskiego i chętnych z parafii. Rekolekcje prowadził o. Rafał Ciężkowski OP z Sankt Petersburga. Tematem rekolekcji była Wspólnota. Był czas na indywidualną modlitwę podczas adoracji, wspólną modlitwę brewiarzową, rozmyślanie Słowa Bożego i wspólną Mszę Świętą, jak również czas, aby się wspólnie spotkać.

W drugi dzień rekolekcji, po Mszy świętej Jewgienia Buriatka i Bajartogtoch (nazywamy ją Katarzyna) rozpoczęły postulat dołączając w ten sposób do wspólnoty tercjarzy dominikańskich.

Natomiast w niedzielę podczas Mszy św. trzy osoby: brat Stefan, siostra Tomasza i brat Tomasz  odnowili swoją profesję (czyli przyrzeczenia) na kolejny rok. Profesję przyjmowała s. Bernadetta Gratkowska OP, która jest odpowiedzialna za fraternię w Ulan -Ude. Jej członkowie dziękują Bogu za dar powołania do Zakonu Kaznodziejskiego i radość udziału w jego dobrach duchowych. Po Mszy św. odbyło się podsumowanie rekolekcji. Wszyscy uczestnicy rekolekcji są bardzo wdzięczni Panu Bogu i ojcu Rafałowi za ten święty czas.

Siostra Bernadetta Gratkowska OP