parallax background

Spotkanie z Misjonarką

16 maja, 2019
Misyjna Sesja Formacyjna
8 kwietnia, 2019
Krzyż misyjny dla siostry Racheli
30 lipca, 2019
Misyjna Sesja Formacyjna
8 kwietnia, 2019
Krzyż misyjny dla siostry Racheli
30 lipca, 2019

Pomimo, że jeszcze mamy kilka tygodni do wakacji, to nasze Siostry Misjonarki już przyjeżdżają do Polski na wakacyjny odpoczynek. Jednak jest to dla nich bardzo aktywny czas, ponieważ nie tylko odpoczywają w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale też spotykają się z dobroczyńcami i poszukują nowych osób, które chciałyby wspierać ich misyjną posługę modlitwą i materialną ofiarą.

Wczoraj, 15.05.2019, byłyśmy z s. Aliną, misjonarką z Kamerunu na spotkaniu z młodzieżą i gronem pedagogicznym Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale koło Krakowa. Uczniowie Zespołu wraz z nauczycielami organizują różne akcje, aby wspomóc dzieci i młodzież, którymi opiekują się siostry w Yaounde - stolicy Kamerunu. S. Alina opowiedziała zebranym jak jest wykorzystywana ich pomoc, podziękowała za zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców i zachęciła, aby trwali w zapale misyjnym.

Było to wspaniałe spotkanie, z którego wyszłyśmy ogromnie zbudowane jak wiele dobra potrafią i chcą robić młodzi ludzie, jeśli tylko mają w tych działaniach obok siebie dobrych, szlachetnych i mądrych dorosłych. I tego doświadczyłyśmy w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

s. Natalia Janik OP