parallax background

Święci nie przemijają…

11 czerwca, 2019
Relacja z Jubileuszu w Mielżynie
30 kwietnia, 2019
Miłości wielka, wielbię Cię…
13 czerwca, 2019
Relacja z Jubileuszu w Mielżynie
30 kwietnia, 2019
Miłości wielka, wielbię Cię…
13 czerwca, 2019

12 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie bł. Julii Rodzińskiej, pierwszej wyniesionej do chwały ołtarzy dominikanki wraz ze 108 męczennikami II wojny światowej. W naszym Zgromadzeniu trwa ROK BŁ. SIOSTRY JULII RODZIŃSKIEJ, bo w marcu minęła 120 rocznica Jej urodzin a 13 czerwca upłynie 20 lat od beatyfikacji, dokonanej przez św. Jana Pawła II w Warszawie.

Jutro w Domu Generalnym w Krakowie dziękczynienie za Bł. S. Julię: o godz.15.00 Eucharystia, potem Misterium - wspomnienie świadków Jej życia- trwają ostatnie przygotowania naszych najmłodszych sióstr aspirantek, postulantek i sióstr junioratu pierwszego. Wspólne świętowanie z zaproszonymi gośćmi zakończy się poczęstunkiem.

Natomiast w Nowym Sączu rozpoczyna się cykl wykładów "Historie Sądeczanek". Postać błogosławionej Siostry przedstawi S. Justyna Dombek – postulatorka procesu kanonizacyjnego. Prelekcja "O mocy ducha. Niezwykła historia błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej z Nawojowej", odbędzie się też 12 czerwca, w Domu Historii, przy ul. Pijarskiej 2, w Nowym Sączu o godz. 18.00.

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar bł. S. Julii przez udział w tych uroczystościach. Błogosławiona S. Julia jest patronką dzieł prowadzonych przez Zgromadzenie: Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie, Przedszkola w Poznaniu, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Piotrkowie Trybunalskim. Patronuje naszym kaplicom w Częstochowie, Rzeszowie, Warszawie przy al. Jana Pawła II i w Ułan Ude na Syberii.

Bł. SIOSTRO JULIO z Towarzyszami męczennikami - módlcie się za nami!

s. Miriana Pogwizd OP