parallax background

Świetlica św. Marcina de Porres w Garoua Boulai

5 listopada, 2018
Misja Bertoua
3 listopada, 2018
Misja Ngaoundere
17 listopada, 2018
Misja Bertoua
3 listopada, 2018
Misja Ngaoundere
17 listopada, 2018

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, przy naszej misji w Garoua Boulai zaczęła działać świetlica środowiskowa im św. Marcina de Porres przeznaczona dla dzieci z ubogich rodzin. Codziennie po szkole w salce koło naszego klasztoru odbywają się korepetycje z języka francuskiego, angielskiego i matematyki. Dzieci uczą się pisać i czytać, gdyż w szkołach, gdzie jest ok 100 uczniów w klasie, nauczyciele nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na pracę indywidualną z każdym dzieckiem. W naszej świetlicy nie brakuje oczywiście miejsca na wspólną zabawę, śpiew i zajęcia rozwijające różne talenty. Każde spotkanie rozpoczynamy i kończymy wspólną modlitwą.  Ponieważ dzieci często są niedożywione (jedzą tylko raz dziennie), staramy się każdego dnia przygotować dla nich jakiś poczęstunek.

W sobotę 3 listopada, w święto naszego patrona św. Marcina de Porres OP zgromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii. Następnie odbyły się liczne zabawy i gry dla dzieci takie jak: bieg w worku, siłowanie na rękę, taniec z butelką na głowie (w tej konkurencji siostra Felicyta i ja nie miałyśmy żadnych szans!), przeciąganie liny itp., w prowadzenie których zaangażowała się młodzież z naszego dominikańskiego duszpasterstwa. Po rozstrzygnięciu wszystkich konkursów i wręczeniu nagród dzieci otrzymały ciepły posiłek.

Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy wspomagają naszą pracę na misjach. Polecamy Waszej modlitwie wszystkie dzieci z Garoua Boulai.

Siostra Nazaria OP