parallax background

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

8 czerwca, 2018
Matka Kolumba o Eucharystii
7 czerwca, 2018
Wspomnienie bł. Julii Rodzińskiej
12 czerwca, 2018
Matka Kolumba o Eucharystii
7 czerwca, 2018
Wspomnienie bł. Julii Rodzińskiej
12 czerwca, 2018

Serce to jeszcze za mało żeby kochać... ks. J. Twardowski

Zawsze zastanawiało mnie to głębokie zdanie napisane przez ks. J. Twardowskiego, jako młoda osoba przechodziłam nawet moment niezgody i pytań, bo przecież do miłości potrzebne jest tylko serce, a na „pierwszy rzut oka” to właśnie serce jest centrum miłości i przedstawiane jest także jako symbol miłości.

Im dłużej człowiek żyje na świecie i nabiera doświadczenia poprzez to serce właśnie, orientuje się, że to wszystko nie jest tak proste i oczywiste. Serce kochające to coś więcej, niż mięsień, czy pompa ssąco-tłocząca. To zespół. To team! Ono musi znaleźć połączenie, nie może działać nigdy w pojedynkę.

Sercu najbezpieczniej – gdy jest otoczone prawdą, wiarą i rozumem. Ta wzajemna współpraca kształtuje dojrzałość człowieka na wzór Serca Jezusa, który kochał Sercem najczulszym, najdelikatniejszym, najbardziej gorącym. Sercem pełnym poświęcenia, wymagań, stawianych pytań i odkrywania prawdy o człowieku.

Św. S. Faustyna zanotowała w Dzienniczku: „O, jak wielki jest ogień najczystszej miłości, który płonie w Twym Najświętszym Sercu. Szczęśliwa dusza, która zrozumiała miłość Serca Jezusowego”.

Zrozumienie swojego serca i jego powołania to odkrywanie każdego dnia Serca naszego Pana. Człowiek nie może zrozumieć sam siebie bez Chrystusa, a skoro tak jest, to nie jest zdolny zrozumieć także sam swojego serca. Dziś Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zajrzyj tam, a znajdziesz swoje własne serce…

s. Łucja OP