IV Niedziela Wielkanocna (B)
21 kwietnia, 2018
VI Niedziela Wielkanocna (B)
5 maja, 2018
Przez to bowiem doznał chwały mój Ojciec, że przynosicie obfity owoc…. (J 15,8)

Dzisiejsze Słowo Boże mówi o pracy w winnicy. Tylko ten, który miał kiedyś z tym do czynienia wie, ile trudu i czasu kosztuje utrzymanie winnicy i zebranie z niej owocu. Bóg codziennie zadaje sobie trud utrzymania winnicy – podtrzymuje mnie przy życiu, zapewnia mi wszystko co potrzeba bym wzrastał(a). Oczyszcza to , co jest we mnie martwe, uschnięte. Jak mówił św. Ignacy z Loyoli: „Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i jemu służył…”.
Kiedy przynoszę chwałę Bogu? Czy wtedy, gdy działam, dużo pracuje, modlę się? Gdy moje życie wydaje mi się owocne, bo przecież tyle zrobiłam(em), tyle z siebie daję? Czy to Bogu przynosi chwałę? Zapytajmy się dziś siebie jaki owoc przynoszę w moim życiu? Czy to co robię, czym się zajmuję jest Jego chwałą? Podpowiedź i zarazem odpowiedź znajdujemy w dzisiejszej Ewangelii w wersecie 7. Rozważmy to Słowo i otwórzmy się na działanie Ducha Świętego.
Jezu, który powiedziałeś proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie prosimy Cię, otwórz nasze oczy i serca na działanie Twojego Ducha. Oczyść nas z tego co martwe, co nie przynosi owocu i napełnij nas Swoim życiodajnym Napojem, abyśmy przynosili owoc obfity.

Siostra Aleksja Śliwińska