IV Niedziela Wielkanocna
11 maja, 2019
VI Niedziela Wielkanocna
25 maja, 2019
IV Niedziela Wielkanocna
11 maja, 2019
VI Niedziela Wielkanocna
25 maja, 2019
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.
Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».
(J 13, 31-33a. 34-35)

Dzisiejsza Ewangelia św. Jana przypomina bardzo znane i oczywiste nam prawo: Prawo Miłości. Znamy je na pamięć, często się do niego odnosimy w rozmowach, na katechezie, w modlitwie. To co wydaje się takie proste, bywa najtrudniejsze. Miłość jest źródłem całej naszej egzystencji, bez niej nie sposób doświadczyć szczęścia, czyli być błogosławionym. To ona - Miłość Boża wszystko uszlachetnia i wszystkiemu nadaje sens. Miłość, którą daje nam Jezus w Bogu Ojcu pozwala przebaczać i patrzeć na siebie, bliźniego i świat oczami Boga. Kiedy przygotowuję dzieci do I Komunii Świętej - i nie tylko dzieci, mówię, że każda Komunia św. to mały kawałeczek serca Jezusa. Gdy często jesteśmy gotowi przyjmować Jezusa w Komunii św., to nasze serce staje się podobne do serca Jezusa. Mając takie Serce widzisz i żyjesz w Miłości. Patrzysz sercem. Chcesz mieć takie Serce.

Św. Josemaría, idąc za tą nauką Jezusa, proponował z wielkim zmysłem praktycznym: „Idąc za przykładem Pana, rozumiejcie swoich braci wielkim sercem, takim, które niczego się nie przestraszy i miłujcie ich naprawdę (...). Będąc bardzo ludzkimi, będziecie potrafili przejść nad małymi wadami i z matczyną wyrozumiałością zawsze widzieli dobrą stronę rzeczy.”

Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii zwrócił się do Apostołów - dzieci. Nie bójmy się być dziećmi Boga, pozwólmy się prowadzić Jezusowi i razem z Nim całym swoim życiem uwielbiać Boga Ojca.

Bardzo nam brakuje autentycznej radości życia. Kiedy ostatni raz zauważyłeś piękny zachód słońca, zachwyciłeś się kwitnącą jabłonią, z radością wychodziłeś do pracy?

Spróbujmy popatrzeć na życie w Nowy Sposób, w Jezusowy sposób. Usłyszmy jak dzisiaj Jezus mówi do Ciebie - Dziecko moje daje Ci Nowe Życie. Bądźmy zwyczajnie ludzcy. Amen