parallax background

Wieczór Modlitwy Młodych

21 września, 2020
Deo gratias
17 września, 2020
On sam nas umiłował…
1 października, 2020
Deo gratias
17 września, 2020
On sam nas umiłował…
1 października, 2020

„Kościół ma wiele do powiedzenia młodym, młodzi zaś Kościołowi. Ten dwustronny dialog powinien przebiegać w klimacie serdeczności, otwarcia się i odwagi.” Jan Paweł II

W miniony piątek odbył się 35. Wieczór Modlitwy Młodych Archidiecezji Gdańskiej. Było to niesamowite spotkanie Kościoła pełnego młodych ludzi, w którym mogłyśmy uczestniczyć. Tematem Wieczoru było Miłosierdzie. Podczas tego wspólnego trwania we wspólnocie był czas na wysłuchanie konferencji, wspólny śpiew, taniec, czas na rozmowy, spowiedź. Był moment pochylenia się nad tajemnicą modlitwy której sens przedstawił uczestnikom ks. Piotr Wiecki – duszpasterz młodzieży archidiecezji gdańskiej. Młodzi mogli również wysłuchać świadectwa o modlitwie przedstawionego przez jedną z uczestniczek spotkania. Był to niesamowity czas wspólnego trwania przy Chrystusie. Świadectwo Kościoła młodych, którzy pragną relacji z Bogiem. Na Wieczorze swój czas miałyśmy również my – siostry. Razem z Młodzieżą zatańczyłyśmy taniec, który miał oddać chwałę Panu.

Podczas Wieczoru Modlitwy Młodych każdy z przybyłych otrzymał list, pisany do niego przez konsekrowanych z całej Polski i wielu miejsc poza granicami kraju. Widzieć uśmiech i wzruszenie na ich twarzach, to było coś niesamowitego ! Dziękujemy wszystkim siostrom i braciom zakonnym za włączenie się w tą niesamowitą akcję. Jej zasięg zaskoczył nas wszystkie. A liczba nadesłanych listów idealnie wpisała się w potrzeby spotkania.

Ostatnim, a zarazem najważniejszym puntem WMM była Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza nad młodymi. Był to czas bardzo wzruszający, ponieważ naszą modlitwę nad nimi poprzedziła ich modlitwa nad nami – siostrami i kapłanami. Cudownie jest doświadczać tak pięknego Kościoła !

Dziękujemy ks. Maciejowi Świgoń z Gościa Niedzielnego oraz ks. Pawłowi Maj za piękne zdjęcia.

s. Nikolina Oszmian OP