parallax background

Wieści z Syberii

17 stycznia, 2018
Półkolonie w Garoua Boaulaï
13 stycznia, 2018
Warsztaty w Ułan – Ude
24 marca, 2018
Półkolonie w Garoua Boaulaï
13 stycznia, 2018
Warsztaty w Ułan – Ude
24 marca, 2018

20 grudnia w naszej Republice został otwarty IX Festiwal Bożonarodzeniowy organizowany przez filharmonię naszego miasta oraz ministerstwo kultury. Rozpoczął się on w naszym kościele koncertem muzyki organowej, podczas którego wystąpił dr hab. Marek Stefański z Krakowa. Co roku na taki koncert przychodzą do naszego kościoła tłumy ludzi.

Natomiast w czwartą niedzielę adwentu, 24 grudnia po Mszy św. dzieci pokazały Jasełka dla parafian przygotowane przez s. Erikę i s. Sofię. Wieczorem odbyła się Wigilia dla parafian. W tym roku przyszło na nią dużo ludzi, jak również i dzieci z naszego centrum. Wszystkich było ponad 50 osób. Po dzieleniu się opłatkiem i wspólnej Wigilii, pośród radości śpiewaliśmy kolędy. Później odbyła się Pasterka. W Uroczystość Bożego Narodzenia, główna Msza św. odprawiona została dopiero wieczorem, ponieważ w Rosji nie jest to dzień wolny od pracy.
Pod koniec roku odbyła się tzw. choinka dla dzieci, podczas której przyszedł tradycyjny Dziadek Mróz ze Snieguroczkoj. Prowadzili oni zabawy oraz wręczyli paczki. Na choinkę przyszły nie tylko dzieci, które na co dzień uczęszczają do naszego centrum „Radość”, ale również małe dzieci ze swoimi rodzicami. Było wiele radości i wspólnej zabawy.
Natomiast podczas noworocznych wolnych dni, 5 stycznia, odbył się dzień skupienia dla członków III Zakonu dominikańskiego i osób zainteresowanych duchowością dominikańską. Wszystkich było 11 osób. Spotkanie odbyło się pod tematem: „Ikona Maryi w Lectio Divina”.

Siostra Bernadetta Gratkowska OP, Ułan - Ude, Rosja