parallax background

Wróćmy do Eucharystii

2 czerwca, 2021
Niebieske motyle 2021
2 czerwca, 2021
Odnowienie ślubów
28 lipca, 2021
Niebieske motyle 2021
2 czerwca, 2021
Odnowienie ślubów
28 lipca, 2021

Pewnie wielu z Was lubi te wiosenne miesiące, kiedy wszystko dookoła zaczyna kwitnąć i budzić nas do życia i radości. Taki właśnie jest miesiąc czerwiec, pełen zapachu kwiatów i żywych kolorów świata. Dla nas, osób wierzących mocno kojarzy się także z Uroczystością Ciała i Krwi Pana Jezusa, z Bożym Ciałem. Piękny jest ten moment, kiedy Jezus w Najświętszym Sakramencie „wychodzi” na ulice, wioski, przed sklepy, kawiarnie, banki i dodaje pewności, że jest we wszystkim, co nasze, co codziennie, co zwyczajne. Warto w tym czasie zastanowić się nad Jego obecnością lub może nieobecnością (?) w naszym życiu.

POWRÓCMY myślami, sercem, życiem DO EUCHARYSTII. Wróćmy do pobożnego w niej uczestnictwa. Powróćmy do pełnego wiary i godnego, z czystym sercem przyjmowania Eucharystii. Odkryjmy na nowo wartość pokornej i pełnej ufności adoracji. Niech Eucharystia, Chrystus Eucharystyczny, stanie się centrum naszego życia wewnętrznego i zewnętrznego, całego życia. Niech wszystko, co robimy z Eucharystii czerpie swoja moc i siłę pełną miłości. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię – mówi Chrystus. Przyjdźmy do Niego, bo do kogóż pójdziemy?

Zastanówmy się, co możemy lub co powinniśmy zmienić w naszym podejściu do Eucharystii – i zróbmy to. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy nie zaniedbujemy niedzielnej Eucharystii. Jeżeli przyjmujemy Ciało Chrystusa, to czy zawsze godnie i w stanie łaski uświęcającej. Kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej oraz wyrok sobie spożywa i pije – przestrzega święty Paweł. Przyjęcie Eucharystii w grzechu ciężkim nie jest żadna komunia – jest świętokradztwem i grzechem śmiertelnym. Zobaczmy czy na Eucharystie się nie spóźniamy, czy mamy odpowiedni strój, jak wygląda nasze przygotowanie i dziękczynienie po Eucharystii. Może udałoby się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni, przynajmniej od czasu do czasu, albo przyjść do kościoła na kilka chwil adoracji. Zróbmy cokolwiek dla Eucharystii i dla naszej pobożności eucharystycznej, ponieważ tak, jak traktujemy Eucharystie, tak traktujemy Boga samego. Eucharystia to Bóg z nami, to Jezus Chrystus.

s. Łucja Rado OP