parallax background

Wycieczka Podopiecznych z Mielżyna

4 grudnia, 2019
Sukces Dzikich Kotów
30 listopada, 2019
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia, 2019
Sukces Dzikich Kotów
30 listopada, 2019
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia, 2019

W ostatnim tygodniu listopada wyjechałyśmy z naszymi Dziewczętami na 3-dniową wycieczkę, kierując się na północ naszego kraju.

Zatrzymałyśmy się w Malborku, gdzie z wielkim podziwem zwiedzałyśmy okazały zamek, który był siedzibą wielkich mistrzów krzyżackich, a dzisiaj jest dla nas, Polaków, pomnikiem historii.

Kolejny dzień wycieczki rozpoczynamy od spaceru po malowniczej i zabytkowej Starówce Gdańska oraz udajemy się na Westerplatte, gdzie we wrześniu 1939 roku polscy żołnierze walczyli o wolność wybrzeża.

Następnie jedziemy do Stutthofu (Sztutowo). Tutaj znajduje się niemiecki obóz koncentracyjny z II wojny światowej. To miejsce jest dla nas ważne, bo w tym strasznym miejscu , miedzy innymi, zginęła męczeńską śmiercią bł. S. Julia Rodzińska, dominikanka, patronka naszego Domu. Przejmująca cisza zapanowała wśród nas, gdy znalazłyśmy się w miejscu męczeńskiej śmierci naszej bł. Siostry Julii i tylu innych niewinnych kobiet, mężczyzn i dzieci...

W ostatnim dniu jedziemy do Akwarium Gdyńskiego, gdzie podziwiamy cuda natury.

I tak napełnione niezapomnianymi wrażeniami i wdzięcznie za dobrą pogodę, choć pora roku późna, szczęśliwe wracamy do domu.

s. Miszela Szarek OP