parallax background

XVIII Dzień Papieski

15 października, 2018
Czuwanie w intencji Synodu Młodych
15 października, 2018
Dzień Nauczyciela
18 października, 2018
Czuwanie w intencji Synodu Młodych
15 października, 2018
Dzień Nauczyciela
18 października, 2018

W niedzielę, 14 października w całej Polsce obchodziliśmy kolejny już, XVIII Dzień Papieski. Tegoroczna uroczystość odbyła się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Temat ojcostwa jest zawsze aktualny. Z jednej strony słyszymy o kryzysie ojcostwa, o zjawisku ojców nieobecnych. Z drugiej coraz częstsze staje się atakowanie Bożego Ojcostwa, jako ograniczenie wolności. Wiele naszych Sióstr przygotowywało na tę okazję specjalne scenki oraz różne wydarzenia służące upamiętnieniu dziedzictwa św. Jana Pawła II. Jak wyglądał Dzień Papieski w Rydzynie i w Warszawie?

W Rydzynie wolontariat Zwiastuny wraz ze Stowarzyszeniem parafialnym Jukundus przygotował „papieskie” kremówki, które można było nabyć po każdej Mszy św. wspierając uzdolnione dzieci i młodzież parafii. Dodatkowo młodzież z wolontariatu przygotowała i wystawiła dramat Karola Wojtyły „Promieniowanie Ojcostwa”. Bohaterem utworu jest Adam. Jego rozterki, przeżycia, myśli są bliskie wszystkim ludziom. Adam czuje się samotny. Jest bezradny wobec ogromu zadań i odpowiedzialności. Wie, że nie sprostał oczekiwaniom Stwórcy. Zawiódł Go, a chciałby nauczyć się bycia Ojcem odpowiedzialnym, kochającym, troskliwym i równocześnie wymagającym. Spotykamy go na rozdrożu. Adam stara się wejrzeć w swoje życie. Rozmawia z dzieckiem. Uświadamia sobie ile popełnił błędów. Pragnie odnaleźć w sobie Bożą miłość bo ona zwycięża wszystko.

Inne ujęcie tematu ojcostwa przedstawiła młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie – Pyrach. Trzy krótkie scenki przygotowane przez Siostrę Lorettę ukazywały współczesne problemy, z jakimi zmagają się ojcowie, a także sposób, w jaki widzą ich dorastające dzieci. Dojrzałego ojcostwa można nauczyć się w relacji do Boga, który jest najlepszym Ojcem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Rydzyny, oraz filmu z przedstawienia przygotowanego przez warszawską młodzież.