parallax background

XXIX Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Irkucku

5 sierpnia, 2019
Jubileusz Parafii w Ułan – Ude
5 sierpnia, 2019
Przed wyjazdem na misje…
19 sierpnia, 2019
Jubileusz Parafii w Ułan – Ude
5 sierpnia, 2019
Przed wyjazdem na misje…
19 sierpnia, 2019

W lipcu odbyło się w Irkucku XXIX Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Takie wydarzenia w naszej diecezji organizowane są w trzech miejscach, ze względu na bardzo duże odległości. Do Irkucka przyjechała młodzież z różnych parafii. Hasłem tegorocznego spotkania było „ Oto Ja Służebnica Pańska”. Podczas konferencji i pracy w grupach młodzi starali się zrozumieć, co oznaczą te słowa Maryi, oraz jak można nimi żyć na co dzień.

Rok 2019 w Rosji jest rokiem ekologii, dlatego też jeden dzień poświęcony został na pomoc w sprzątaniu ogrodu botanicznego.

Podczas tego spotkania był czas na wspólną i indywidualną modlitwę, spowiedź, zawarcie nowych znajomości, rekreację. W sobotę cała grupa pojechała nad jezioro Bajkał, gdzie odprawiona została Msza święta w terenie i Droga Krzyżowa w górach. Różaniec odmówiliśmy wspólnie nad brzegiem jeziora. Były to niezapomniane chwile dla całej grupy. W niedzielę na zakończenie spotkania odbył się w katedrze koncert organowy w wykonaniu Deczibała Grigolnicewa. Młodzieży trudno było się rozstać, a wszyscy chcieliby, aby spotkanie trwało jeszcze kilka dni.

s. Bernadetta Gratkowska OP