Paralaksa tła

Zakończyło się czuwanie Jerycho

18 marca, 2019
120. rocznica urodzin bł. Julii Rodzińskiej
16 marca, 2019
Uroczystości ku czci bł. Julii
19 marca, 2019

W domu macierzystym Zgromadzenie w Tarnobrzegu – Wielowsi zakończyło się dziś czuwanie Jerycho w intencji beatyfikacji naszej Założycielki, Czcigodnej Sługi Bożej Matki Kolumby Białeckiej.

Uroczystej Eucharystii w klasztornej kaplicy przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z nim Mszę świętą sprawowali: ks. Dariusz Woźniczka, proboszcz parafii w Wielowsi, o. Paweł Opaliński OP, kapelan sióstr oraz ks. Dariusz Sidor, vice kanclerz Kurii biskupiej w Sandomierzu. Za dar życia Matki Kolumby w 132. rocznicę jej odejścia do Pana dziękowały licznie zgromadzone siostry z Matką Generalną na czele oraz mieszkańcy Wielowsi.

W swojej homilii bp Nitkiewicz nawiązując do Ewangelii zauważył, że Matka Kolumba czując się kochana przez Boga, w sposób naturalny czyniła miłosierdzie. Ona uczy nas, że możliwe jest to, byśmy byli miłosierni jak Ojciec.

- Jeśli Bóg nas miłuje pomimo naszych zdrad i obojętności, jeśli przebacza konkretne grzechy, obdarza hojnie dobrem, to my również powinniśmy dążyć konsekwentnie do tego samego. Odrzućmy więc uprzedzenia, przestańmy dzielić ludzi na przyjaciół i nieprzyjaciół, zamiast koncentrować uwagę na sobie, skierujmy ją na innych. Matka Kolumba mówi nam, że nie jest to jakaś utopia, ale droga do przemiany z Bożą pomocą świata i nas samych – powiedział bp Nitkiewicz.

Modlitewne Jerycho rozpoczęło się 11 marca w klasztorze w Wielowsi. W kolejnych dniach czuwanie podejmowały siostry z różnych domów zakonnych w Polsce oraz za granicą. Podsumowanie tego wyjątkowego czasu błagania Boga o dar beatyfikacji miało miejsce w klasztorze, w którym znajduje się sarkofag z doczesnymi szczątkami Matki Kolumby.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej Eucharystii oraz z czuwania w poszczególnych klasztorach. Dziękujemy Księdzu Tomaszowi Lisowi za udostępnienie zdjęć z Wielowsi.