Paralaksa tła

Zjazd Rodzin w Mielżynie

13 czerwca, 2018
Wspomnienie bł. Julii Rodzińskiej
12 czerwca, 2018
Spektakl w Kłodzku
14 czerwca, 2018

Już od kilku tygodni nasi mieszkańcy opowiadali z przejęciem, kto do nich przyjedzie. Czekali na rodziców, rodzeństwo, bardziej czy mniej przyszywane ciocie i wujków, przyjaciół, wolontariuszy, ich rodziny. Aż w końcu w niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, nadszedł ten długo wyczekiwany dzień: Zjazd Rodzin, tradycyjny festyn, który odbył się w naszym Domu już po raz piętnasty.

Na początku goście zostali zaproszeni na salę teatralną, gdzie mogli podziwiać przedstawienie wykonane przez naszych mieszkańców, które nosiło tytuł: „Piękna i bestia”, tańce naszych mieszkańców przygotowane przy pomocy nauczycieli SOSW nr1 oraz krótki filmik przedstawiający przygotowania do Zjazdu Rodzin. Wszyscy usłyszeli także miłe słowa Pana Mariana Gadzińskiego - Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo. Po przedstawieniu wszyscy udali się na najważniejszą część spotkania - Mszę Świętą, którą sprawował ksiądz Rektor Przemysław Kwiatkowski wraz z naszym ojcem kapelanem Grzegorzem Walusiem OP. Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi Januchowskiemu, który zadbał o oprawę muzyczną podczas Mszy Świętej.

Oprócz zabawy prowadzonej przez niezastąpionego Dj-a pana Pawła Januchowskiego, imprezę na polance uświetnili: grupa Mimello, konie ze Stajni Bierzglinek, oraz nasi przyjaciele, klerycy i wolontariusze. Każdy miał okazję, aby spróbować pysznej waty cukrowej oraz skorzystać z możliwości pomalowania twarzy. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zadbali o to, by nikt nie chodził głodny. :)

Pogoda i nastroje wszystkich uczestników imprezy były wyśmienite, co można zobaczyć na zdjęciach. Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom dzięki, którym kolejny Zjazd Rodzin mógł się odbyć w tak radosnej i rodzinnej atmosferze.