Witaj w zakładce „powołanie” na naszej dominikańskiej stronie! Skoro tu trafiasz, na pewno jesteś myślicielem i poszukiwaczem. Założę się, że znasz te pytania, które pojawiają się w ciszy, kiedy nie dźwięczy telefon i nie migają kolorowe strony www. Kim jestem? Czego pragnę? Za czym wciąż tęsknię? Jeśli przyznasz, że nie są Ci obce, to świetny moment, by z Duchem Świętym poszukiwać ich źródła.

Każde pytanie domaga się odpowiedzi. Zatem: odwagi! W szukaniu i słuchaniu Boga jest początek drogi do szczęścia. Tam odkryjesz swoje miejsce na ziemi. Tym samym zrozumiesz, czego Bóg pragnie dla Ciebie.

Wszystko, co znajdziesz na naszej stronie: słowo, obraz, czy refleksja, mają za cel rzucić odrobinę światła w zawiłości myślenia o powołaniu. To na początek drogi. Kolejny krok to sortowanie serca. Warto serce, czyli życiowego „facebooka”, uporządkować przez zwyczajne „pogadanie” przez telefon czy też osobiście. Wreszcie, nie wahaj się odwiedzić naszego krakowskiego klasztoru. Wizyta nie oznacza od razu przeprowadzki na stałe. Może okazać się jednak potrzebnym i owocnym czasem,
by usłyszeć Jezusa w sobie.
parallax background


Sercem naszego Domu jest kaplica, a w niej żywy Bóg. Ucieszy się na Twój widok! Co więcej, przyzwyczajony do słuchania, już czeka na wiadomości od Ciebie. Interesują Go Twoje plany i to, czego oczekujesz od życia. Przed Najświętszym Sakramentem można otwarcie i na serio czatować z Najwyższym.

W klasztorze zapewniamy dobre warunki do modlitwy, ale nie to,
co na niej usłyszysz. Może się zdarzyć, że przyjdzie pewność co do wspólnej drogi z człowiekiem, którego kochasz. Może być też tak,
że życie dominikańskie Cię zafascynuje i usłyszysz zaproszenie
od samego Dawcy powołania.
parallax background


Jedno jest pewne. Coś odkryjesz! Nie ma takich historii życia, zagmatwanych sytuacji, trudnych relacji, które by zabraniały audiencji u Jezusa. Skoro powołał On prostytutkę Magdalenę, oszusta Mateusza, czy zalęknionego Piotra, znajdzie się miejsce i dla Ciebie.

Trudno będzie odkryć swoje powołanie siedząc w domu i rozmyślając. Jezus wyraźnie wskazał uczniom co robić,
gdy się nie wie, gdzie On mieszka: „Przyjdź i zobacz…”.
A zatem: zapraszam!
 

S. Łucja Ewa Rado OP

Duszpasterz powołań

514 580 644


Do Zgromadzenia Sióstr
św. Dominika wstąpiła w 2007 roku. Śluby wieczyste złożyła w 2017 roku.